X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Absurdy PRL-u oczami aktorów

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 12:10
"Zapiski komedianta" to dalszy ciąg wspomnień Janusza Horodniczego dotyczący rozwoju jego kariery aktorskiej aż do wybuchu stanu wojennego.
Audio
Janusz Horodniczy
Janusz HorodniczyFoto: TVP/PAP- Jerzy Bonczyk

Książka ukazuje nie tylko codzienność Polski Ludowej, ale także wiele czasem śmiesznych, a czasem dramatycznych przygód grupy aktorów jeżdżących i występujących po całym kraju.

Artystów, również tych doskonale znanych m.in. z ekranu telewizora, ujrzeć więc można z zupełnie innej - prywatnej i koleżeńskiej - strony.

Janusz Horodniczy to dokumentalista, dziennikarz, aktor prowincjonalny. Wilnianin z urodzenia, jako nastolatek został skazany na długoletnie więzienie z audzial w organizacji poltycznej. Po wyjściu na wolność w wyniku "odwilży" w 1956 roku schronił się pod opiekę teatralnej Muzy. Temu okresowi poświecił książkę "Zapiski komedianta", które ukazały się nakładem wydawnictwa LTW.

Wybrane fragmenty "Zapisków komedianta" na antenie radiowej Jedynki od 19 do 30 maja ok. godz. 23.50 czyta autor, Janusz Horodniczy.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie na kartki

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 06:00
W ostatniej dekadzie PRL większość podstawowych produktów była reglamentowana. Mięso, masło, kaszę, ryż, alkohol, czekolada, czy benzynę trzeba było "zdobywać". Kartki na mięso zniesiono dopiero 1 sierpnia 1989.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciuch politycznie niepoprawny. Moda w PRL

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 21:00
– W pierwszym etapie polityki stalinowskiej ubieranie jakiegokolwiek elementu zachodniego stroju mogło zostać uznane przez władze jako działanie przeciw ustrojowi – mówiła w Dwójce historyk sztuki dr Anna Pelka, autorka książki "Z politycznym fasonem. Moda młodzieżowa w PRL i NRD".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nietypowa Noc Muzeów - guziki, przestrogi i czar PRL

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 12:36
- W Warszawie nie było miejsca, gdzie można by opowiedzieć turystom o PRL, pokazać klimat tamtej epoki. Stwierdziliśmy więc, że trzeba urządzić w tym celu mieszkanko - mówił w Jedynce Rafał Patla z muzeum "Czar PRL" w Warszawie.
rozwiń zwiń