Zmysłowa opowieść o rozkoszach podniebienia i sile namiętności

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 11:00
"Apetyt" Philipa Kazana w znakomitej interpretacji Marcina Hycnara.
Marcin Hycnar
Marcin HycnarFoto: Grzegorz Śledź/PR

W XV-wiecznej Florencji, mieście zmysłów, każdy jest artystą. Młody Leonardo da Vinci uczy się mieszania pigmentów, a Nino Latini łączy cynamon, pieprz, gałkę muszkatołową i wanilię. Jego daniom nie potrafią się oprzeć Medyceusze, kardynałowie, a nawet sam papież.

/

Lektury radiowej Jedynki >>>

Kiedy jego ukochana Tessina zostaje zmuszona do ślubu z podstarzałym arystokratą, Nino zatraca się w pracy. Obłędne uczty, rozpustne kurtyzany, potrawy, które mącą zmysły - tylko on potrafi wyczarować spektakl, który zachwyca od Florencji po Rzym.
Ale raz rozbudzony apetyt nie da o sobie zapomnieć. Tak jak pierwsza miłość, której nie nakarmią same wspomnienia. Jeśli droga do serca wiedzie przez żołądek, Nino użyje najwykwintniejszych smaków, by odzyskać ukochaną.

Radiowa Jedynka sprawuje patronat medialny nad powieścią.

Fragmenty powieści "Apetyt" na antenie Jedynki czytał Marcin Hycnar.

(ag/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Seweryn w czasach apartheidu

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 12:11
Poruszająca powieść o niezwykłej przyjaźni dwóch kobiet pozornie stojących po przeciwnych stronach barykady w czasach apartheidu w RPA. Wybrane fragmenty powieści Barbary Mutch "Kolor jej serca" czytała Maria Seweryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Absurdy PRL-u oczami aktorów

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 12:10
"Zapiski komedianta" to dalszy ciąg wspomnień Janusza Horodniczego dotyczący rozwoju jego kariery aktorskiej aż do wybuchu stanu wojennego.
rozwiń zwiń