Opowieści sufickie na każdy dzień

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 03:55
Książka Marka Kochana jest próbą rekonstrukcji zaginionej książki i uwspółcześnienia nauk sławnego Mistrza Mansura. W lekkiej i przystępnej formie przybliża polskim Czytelnikom mądrości Wschodu.
Audio
Fragment okładki książki Turban mistrza Mansura
Fragment okładki książki "Turban mistrza Mansura"Foto: mat. promocyjne

"Turban mistrza Mansura" to zbiór opowieści sufickich, których autorem był żyjący w XIV wieku w Bagdadzie arabski mędrzec Ibn Musa al Mansur, zwany Sufim Drogi. Niemal wszystkie egzemplarze tej legendarnej książki zaginęły. Podobno jeden z ostatnich spłonął w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Dr Marek Kochan przywraca teksty współczesnemu czytelnikowi i dedykuje je "mówcom i przywódcom". Pisarz i wykładowca od ponad dwudziestu lat doradza w zakresie komunikacji firmom i instytucjom. Jest także autorem powieści, m.in. "Plac zabaw" i "Fakir z Ipi" oraz kilkanastu dramatów. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia, na tegorocznym festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2014 otrzymał nagrodę za scenariusz do słuchowiska "Trzej panowie jadą autem".

Fragmenty książki "Turban Mistrza Mansura" na naszej antenie czytał Andrzej Mastalerz. Zapraszamy do słuchania "Lektur Jedynki" od poniedziałku do piątku.

(mat. Wyd. Zysk i S-ka/asz)

Zobacz więcej na temat: islam KSIĄŻKA literatura

Czytaj także

Raja Alem: zmienia się Mekka, zmienia sytuacja saudyjskich kobiet

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 21:30
- Gdy byłam dzieckiem Mekka była małym miastem otoczonym górami, Święty Meczet znajdował się w samym środku, był częścią jednego ciała. Ta książka zaczęła powstawać jako mój sprzeciw wobec zachodzących w niej zmian - opowiada saudyjska pisarka, Raja Alem, w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pewnego razu na Dzikim Wschodzie". Bliżej Zachodu czy Wschodu?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 11:00
- W filmie "Pewnego razu na Dzikim Wschodzie" mamy klasyczną historię Dzikiego Zachodu, tylko nie jest to Zachód, a Bliski Wschód i wyzwolony po wojnie Kurdystan. Jest on tak dziki, że stare prawidła nadal tam obowiązują - mówi krytyk filmowy Artur Cichmiński.
rozwiń zwiń