Prywatna apokalipsa wrażliwego artysty

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 01:00
Literacki debiut Marka Adamika budzi dreszcze zachwytu i przerażenia. Na antenie Jedynki książkę "Sensu sens" czyta Marcin Przybylski.
Audio
Utalentowany aktor filmowy i teatralny, wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej czyta w Radiowej Jedynce książkę Marka Adamika Sensu sens
Utalentowany aktor filmowy i teatralny, wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej czyta w Radiowej Jedynce książkę Marka Adamika "Sensu sens" Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Bohaterem książki jest młody, bardzo utalentowany i obdarzony niezwykłą wyobraźnią artysta, którego kondycja fizyczna ulega niezrozumiałemu, a gwałtownemu załamaniu i który nagle musi skonfrontować się z obcym światem szpitali i lekarzy. Krucha rzeczywistość miesza się z realizmem magicznym i snem.

 

mat. wyd. Editio mat. wyd. Editio

Oryginalne połączenie tekstu i obrazu, przemieszanie wątków wabi czytelnika, każe mu odkrywać kolejne sekrety, nadawać własny porządek całej historii i odczytywać ją na wielu poziomach. Kto jest na tyle odważny, by zejść w najgłębsze zakamarki swojej duszy, jeśli wie, że może nie wrócić, a w najlepszym razie straci coś, co stanowiło do tej pory treść jego życia?

***

Fragmenty powieści w "Lekturach Jedynki" czytał Marcin Przybylski.

mat. promocyjne wyd. Editio/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wiedźmin. Sezon burz". Słuchowisko w gwiazdorskiej obsadzie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 10:30
- W literaturze Sapkowskiego stale odkrywam coś dla siebie. Czasem jej nienawidzę, ale zawsze czekam na ciąg dalszy - mówi Henryk Talar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szyfr" - w świecie chińskich kryptologów

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 10:40
To jedna z najlepiej sprzedających się chińskich powieści, niezwykły literacki thriller. Czyta Marcin Perchuć.
rozwiń zwiń