"Odessa. Geniusz i śmierć w mieście snów"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:10
Charles King odtwarza historię czarnomorskiego portu od jego imperialnych początków po tragiczny wiek XX, nie omijając także sfery mitów i dyktowanych nostalgią rojeń. "Odessa" jest jednocześnie monografią historyczną i elegią – barwną kroniką wspaniałego wielokulturowego miasta o nadzwyczajnej witalności i zdolności regeneracji, miasta, którego dzieje są piękne i równocześnie bolesne.
Maria Pakulnis
Maria PakulnisFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

rgb_seria_miasta_odessa.jpg

Puszkin, Babel, Żabotyński, Eisenstein… To tylko kilku z długiej listy wybitnych mieszkańców Odessy. Tę legendarną przystań kosmopolityzmu i wolności nad Morzem Czarnym zamieszkiwali Rosjanie, Żydzi, Turcy, Grecy, Włosi, Niemcy i Rumuni, wspólnie tworząc prawdziwie światową metropolię.

"Odessa. Geniusz i śmierć w mieście snów" autorstwa Charlesa Kinga została nagrodzona National Jewish Book Award. Książka ukazała się pod patronatem Jedynki. 

Wszystkie odcinki książki "Odessa. Geniusz i śmierć w mieście snów" można odsłuchać tutaj >>>

***

mat.prasowe/gs


Czytaj także

"Komisja Morderstw. Złoty pociąg"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 13:00
W książce "Komisja Morderstw. Złoty pociąg" Krzysztofa Kopki śledzimy kolejne przygody ekipy śledczej znanej z serialu TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krüger. Tygrys"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 12:00
Nowa powieść Marcina Ciszewskiego to druga część historyczno-sensacyjnego cyklu, którego akcja toczy się w latach 1918-1920 w trakcie polsko-ukraińskich walk o Lwów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką, jak Wieża Eiffla"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 15:00
Romain Puertolas stworzył pełną abstrakcyjnego poczucia humoru opowieść o poważnych sprawach - adopcji, chorobie i rodzicielskiej miłości, która zdaje się pokonywać wszelkie przeszkody.
rozwiń zwiń