X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Lesic "Bankier"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 12:56
Rzecz dzieje się w Warszawie w 1936 roku. To czas, kiedy Polska stanęła na nogi, bogaci byli bogatsi, więc złodzieje też mądrzejsi niż kiedyś.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Arcaion/Pixabay

To jest opowieść o sprytnym bankierze, który zaplanował… autokradzież: "wyczyszczenie" swego mieszkania z cennych przedmiotów zamówił u znajomego złodzieja. Na czas kradzieży wymyślił alibi – pojechał na Cmentarz Powązkowski, na pogrzeb znanej artystki (Zuli Pogorzelskiej). Miał szczęście: jego alibi tam okazał się… komisarz stołecznej policji; jak bankier – miłośnik kabaretu. I on właśnie poprowadził śledztwo w sprawie włamania. Ale to, co precyzyjnie zaplanowane, okaże się w realizacji "dziurawe", detektyw - z pomocą urodziwej redaktorki pisma dla dam - przechytrzy wszystkich.

Tamta Warszawa w słuchowisku jest prawdziwa, bohaterowie poruszają się w realiach żywego miasta, uczestniczą w najprawdziwszym świecie (teatrzyk Cyrulik Warszawski, kino Rialto, restauracja Adria).

Rozwiązanie zagadki w ostatnim odcinku.

Autorem słuchowiska-serialu "Bankier" jest Paweł Lesic.

mat.prom./abi

Zobacz więcej na temat: lektury jedynki serial
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak