"Miłości mojego życia" czyta Krzysztof Wakuliński

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 14:16
Wspomnienia reżysera filmowego Stanisława Jędryki nie tylko o kobietach jego życia, lecz także o pracy nad filmami.
Audio
Krzysztof Wakuliński czyta Miłości mojego życia
Krzysztof Wakuliński czyta "Miłości mojego życia" Foto: Wojciech Kusiński/PR

Stanisław Jędryka to reżyser m.in. kultowych seriali "Wakacje z duchami' czy "Podróż za jeden uśmiech".

Dr

W autobiograficznej opowieść zawarł opis poruszających przeżyć z młodości, ludzi filmu, z którymi spotykał się przez lata, kobiet, własnych doświadczeń. Wspomina również, co działo się w Polsce i na świecie, a przede wszystkim jak zaważył na jego życiu fakt posiadania dwóch matek.

Na kartach książki można spotkać całe grono osób, które kreowały powojenny wizerunek artystyczny i intelektualny Polski: gwiazdy z obu stron kamery, literatów, krytyków i zwyczajnych ludzi, którzy czasem nawet nieświadomie wpłynęli na losy polskiego kina.

Stanisław Jędryka (ur. 1933 w Sosnowcu) - reżyser i scenarzysta filmowy. Pierwszy jego głośny serial telewizyjny to "Do przerwy 0:1" (1969), seriale "Wakacje z duchami" oraz "Podróż za jeden uśmiech" przeszły do klasyki filmu polskiego, a jego film fabularny "Koniec wakacji" (1974) otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym Nagrodę Jury Dziecięcego IX MFF Dziecięcych (Moskwa 1975) oraz Nagrodę XI MFF Dziecięcych (Teheran 1976). Wyreżyserował także seriale: "Stawiam na Tolka Banana" (1973) oraz "Szaleństwo Majki Skowron" (1975). W 1982 roku powstał film "Do góry nogami", za który był nominowany do nagrody filmowej Złote Lwy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marzena Trybała czyta "Farsę pani Heni"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 23:50
To przezabawna opowieść autorstwa Marii Rodziewiczówny o uroczej siedemnastolatce marzącej o karierze na wielkich scenach operowych Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chciwość jest dobra" czyta Krzysztof Banaszyk

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 07:54
Sensacyjna powieść Zbigniewa Machowskiego w radiowej Jedynce. Posłuchaj fragmentów książki napisanej w stylu amerykańskich mistrzów gatunku.
rozwiń zwiń