"Miłości mojego życia" czyta Krzysztof Wakuliński

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 14:16
Wspomnienia reżysera filmowego Stanisława Jędryki nie tylko o kobietach jego życia, lecz także o pracy nad filmami.
Audio
Krzysztof Wakuliński czyta Miłości mojego życia
Krzysztof Wakuliński czyta "Miłości mojego życia" Foto: Wojciech Kusiński/PR

Stanisław Jędryka to reżyser m.in. kultowych seriali "Wakacje z duchami' czy "Podróż za jeden uśmiech".

Dr

W autobiograficznej opowieść zawarł opis poruszających przeżyć z młodości, ludzi filmu, z którymi spotykał się przez lata, kobiet, własnych doświadczeń. Wspomina również, co działo się w Polsce i na świecie, a przede wszystkim jak zaważył na jego życiu fakt posiadania dwóch matek.

Na kartach książki można spotkać całe grono osób, które kreowały powojenny wizerunek artystyczny i intelektualny Polski: gwiazdy z obu stron kamery, literatów, krytyków i zwyczajnych ludzi, którzy czasem nawet nieświadomie wpłynęli na losy polskiego kina.

Stanisław Jędryka (ur. 1933 w Sosnowcu) - reżyser i scenarzysta filmowy. Pierwszy jego głośny serial telewizyjny to "Do przerwy 0:1" (1969), seriale "Wakacje z duchami" oraz "Podróż za jeden uśmiech" przeszły do klasyki filmu polskiego, a jego film fabularny "Koniec wakacji" (1974) otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym Nagrodę Jury Dziecięcego IX MFF Dziecięcych (Moskwa 1975) oraz Nagrodę XI MFF Dziecięcych (Teheran 1976). Wyreżyserował także seriale: "Stawiam na Tolka Banana" (1973) oraz "Szaleństwo Majki Skowron" (1975). W 1982 roku powstał film "Do góry nogami", za który był nominowany do nagrody filmowej Złote Lwy.

Czytaj także

Marzena Trybała czyta "Farsę pani Heni"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 23:50
To przezabawna opowieść autorstwa Marii Rodziewiczówny o uroczej siedemnastolatce marzącej o karierze na wielkich scenach operowych Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chciwość jest dobra" czyta Krzysztof Banaszyk

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 07:54
Sensacyjna powieść Zbigniewa Machowskiego w radiowej Jedynce. Posłuchaj fragmentów książki napisanej w stylu amerykańskich mistrzów gatunku.
rozwiń zwiń