"Sekrety Watykanu" w Lekturach Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 08:00
Corrado Augiasa "Sekrety Watykanu". Autor, znany dziennikarz i ważna postać włoskiego życia publicznego, podejmuje w tej książce zwykle pomijany milczeniem temat Watykanu jako państwa.
Audio
Andrzej Ferenc
Andrzej FerencFoto: Wojciech Kusiński

Państwo tom obok swej roli religijnej, ma również wymiar świecki: posiada terytorium, hymn i flagę, wojsko, dyplomację, bank i walutę.

Z bogatych dziejów Watykanu autor wybrał kilkanaście znaczących historii - począwszy od czasów Nerona aż po współczesność - i w ten sposób oddaje napięcie, jakie za sprawą Stolicy Apostolskiej towarzyszy zarówno całym społeczeństwom, jak i pojedynczym osobom, wywierając niebagatelny wpływ na ich życie, niezależnie od wyznania i poglądów na religię. Tajemnicze zaginięcie i zabójstwa – dawne i współczesne, Opus Dei, Jezuici i Bank Watykański – Corrado Augias próbuje wyjaśnić związane z nimi tajemnice.

Z fragmentów prezentowanych na antenie Jedynki poznamy niezwykłe, watykańskie dzieje szwedzkiej królowej Krystyny oraz ciągle interesującą i legendarną historię triumfu i upadku Zakonu Templariuszy.

Czyta Andrzej Ferenc.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak