"Księżniczka z lodu" w "Lekturach Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 18:00
Można posłuchać fragmentów trzymającego w napięciu szwedzkiego kryminału autorstwa Camilli Läckberg.
Audio
Camilla Lckberg
Camilla LäckbergFoto: Rotsee/WikipediaCC

Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbaka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika, która powróciła w rodzinne strony by poukładać własne sprawy, wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości.

/

"Księżniczka z lodu" i kolejne części sagi, stały się olbrzymim sukcesem czytelniczym w całej Europie. Książki te nie ograniczają się jedynie do intrygi kryminalnej, ale są to także doskonałe powieści obyczajowe ze znakomicie oddanym klimatem współczesnej szwedzkiej prowincji, interesująco nakreślonymi, wiarygodnymi bohaterami oraz konsekwentnie prowadzonym wątkiem historii rodzinnej.

Cykl zapoczątkowany przez Księżniczkę sprzedał się już w łącznym nakładzie prawie trzech milionów egzemplarzy w tłumaczeniach m.in. na niemiecki, francuski, angielski i hiszpański.

Fragmenty "Księżniczki z lodu" czyta Marcin Perchuć.

Zapraszamy do słuchania.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Szczepkowska czyta "Zagrać Marię"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 22:00
Zapraszamy do posłuchania fragmentów niezwykłej powieści poświęconej niezwykłej kobiecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morderczy "Puszczyk" czyta Sławomir Orzechowski

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 17:40
Druga część opowieści o Stanisławie Madeju to znakomita intryga kryminalna przeplatająca się z historycznymi zagadkami i wątkiem miłosnym. "Puszczyk" Jana Grzegorczyka na antenie od poniedziałku do piątku po 17.40.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrada w rajskiej scenerii

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 08:46
W "Lekturach Jedynki" fragmenty bestsellerowej powieści "Spadkobiercy" hawajskiej pisarki Kaui Hart Hemmings czyta Piotr Polk.
rozwiń zwiń