Fiński kryminał "Tak mówią gwiazdy, panie komisarzu"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 14:09
W "Lekturach Jedynki" Andrzej Mastalerz czyta Inteligentny i trzymający w napięciu do ostatniej chwili kryminał Miki Waltariego.
Audio
Andrzej Mastalerz
Andrzej MastalerzFoto: Wojciech Kusiński/PR

"Tak mówią gwiazdy, panie komisarzu" to kryminał, dający czytelnikowi miłe złudzenie, że wie więcej od wszystkich bohaterów razem wziętych...

/

"Pewnego dnia panna Pelkonen, czterdziestodziewięcioletnia właścicielka teriera, przez przypadek znajduje w parku ciało starszego pana. Dojść do siebie pomaga jej tajemniczy przystojny mężczyzna, który jednak nie chce wezwać policji. Czy to on jest mordercą? Zabójcy wszak, jeśli zaufać wszelkim prawdziwym i fikcyjnym historiom kryminalnym, zawsze wracają na miejsce przestępstwa..."

Tak rozpoczyna się ostatnia powieść znakomitego fińskiego pisarza Miki Waltariego z sarkastycznym komisarzem Palmu w roli głównej.

Mika Waltarito to słynny fiński pisarz, którego życiorys mógłby być kanwą pasnonującej powieści, a napisał m. in. powieść "Egipcjanin Sinuhe", która osiągnęła światową sławę.

Fragmenty powieści Andrzej Mastalerz czyta na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku ok. godz. 17:45. Zapraszamy do słuchania.

Zobacz więcej na temat: lektury jedynki mika
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak