Kuchnia skąpana w miłości i namiętności

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 14:55
W "Lekturach Jedynki" nowa fascynująca powieść nie tylko dla tych, którzy cenią rozkosze podniebienia. "Białe trufle" N. M. Kelby w interpretacji Beaty Tyszkiewicz. Zapraszamy do Jedynki od poniedziałku do piątku
Audio
Beata Tyszkiewicz
Beata TyszkiewiczFoto: Andrzej Szozda/PR

"Białe trufle" to zmysłowa opowieść o najznakomitszym kucharzu Francji, który gotował dla Ritza i w londyńskim Savoyu, przyjmował na swych kolacjach koronowane głowy i całą artystyczną śmietankę Paryża.

Okładka
Okładka książki "Białe trufle"

To historia wielkich miłości i namiętności skąpanych w smakach i zapachach, której lekturę można porównać do delektowania się wykwintnym jedzeniem.

Lektury radiowej Jedynki >>>

"Kiedy Delphine pierwszy raz odwiedziła Escoffiera w jego kuchni, zrozumiała, co mają na myśli ludzie, którzy mówią, że jest prawdziwym artystą. Specjalnie dla niej oprószył jajka posiekanym masłem, dodał śmietanę, umieścił krem w kieszonkach z brioszek i położył je na porcelanowych talerzach. Jeden kęs. Jeden pocałunek. Przepadła. Tak jak zresztą i inne kobiety, które Escoffier uwodził jedzeniem."

Zapraszamy do wysłuchania wybranych fragmentów książki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakub Wędrowycz truje w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 07:55
W radiowej Jedynce wysłuchać można było wybranych fragmentów dwóch opowiadań Andrzeja Pilipiuka: "Czortek" i "Duch" z tomu "Trucizna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy agenci na tropie Al-Kaidy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 08:31
Od 11 grudnia w Radiowej Jedynce nowa powieść Vincenta V. Severskiego. "Niewierni" to wielowątkowy thriller. Poznaj kulisy działania służb wywiadowczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kleyff o sobie samym

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 20:28
W "Lekturach Jedynki" wybrane fragmenty książki "Rozmowa" Jacka Kleyffa. Czytają Jacek Kleyff i Zbigniew Krajewski, który wcielił się w rolę Kazimierza Malinowskiego, przeprowadzającego tytułową rozmowę z poetą i kompozytorem.
rozwiń zwiń