Kryminalny wątek w karierze Andrzeja Chyry

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 15:09
Zapraszamy do słuchania pasjonującej lektury. "Burza słoneczna" Asy Larsson ukazała się pod patronatem radiowej Jedynki, a jej fragmenty na naszej antenie czytał Andrzej Chyra.
Audio
Andrzej Chyra
Andrzej ChyraFoto: Wojciech Kusiński/PR

Pierwsze śledztwo Rebeki Martinsson. W świątyni zboru Źródła Mocy zostaje bestialsko zamordowany Wiktor Strandgard, aktywny działacz religijny. Zmasakrowane zwłoki znajduje siostra ofiary, która niezwłocznie zawiadamia policję i… znika. Rytualny mord? Walka o wpływy w zborze? Prywatne porachunki? W śledztwo angażuje się komisarz Anna Maria Mella. W tym samym czasie w Kirunie pojawia się Rebeka Martinsson, prawniczka ze Sztokholmu, którą jeden telefon zmusił do powrotu w rodzinne strony. Wkrótce zaczynają wychodzić na jaw mroczne tajemnice rodzin pastorów…

"Burza słoneczna" to pierwsza, najbardziej osobista książka Asy Larsson - bestsellerowej pisarki, trzykrotnie wyróżnionej przez Szwedzką Akademię Kryminału. To dotychczas brakująca część serii o Rebece Martinsson, w którą na potrzeby ekranizacji wcieliła się Izabella Scorupco, a także bestseller polecany przez Oprah Winfrey - autorkę zestawienia "Kryminały, które każda myśląca kobieta powinna przeczytać".

Fragmenty "Burzy słonecznej" w "Lekturach Jedynki" czyta Andrzej Chyra.

Czytaj także

Chyra uczy się francuskiego i reżyseruje operę

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 15:42
Życie pod ostrzałem mediów i ponadprzeciętne zainteresowanie portali plotkarskich to – zdaniem aktora – cena, jaką musi płacić za popularność. I nie ma się na co obrażać. - Ale nie będzie to wpływało na moje zachowanie - zadeklarował w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chyra odkrywa prawdziwe oblicze Hłaski

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 08:55
W radiowej Jedynce wysłuchać można było fragmentów książki Andrzeja Czyżewskiego – "Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski". Zawiera ona niepublikowane dotychczas dokumenty i relacje dotyczące życia słynnego pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Chyra zaczyna od nowa w Bieszczadach

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 13:35
"Magnolia" to historia mężczyzny, który przyjeżdża w Bieszczady i decyduje się na kupno zaniedbanego pensjonatu. Powieść Grażyny Jeromin-Gałuszki czyta Andrzej Chyra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Szumowska o filmie w "W imię...": staraliśmy się uniknąć wulgarności

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 14:59
- To bardziej niszowy film, nie pokocha go cała widownia - powiedziała w radiowej Jedynce Małgorzata Szumowska, laureatka Srebrnych Lwów festiwalu filmowego w Gdyni za film "W imię...".
rozwiń zwiń