X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

40 lat Instytutu Kardiologii. Jak można walczyć z chorobami serca?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 13:15
Instytut Kardiologii przez 40 lat swojego istnienia wypracował pozycję lidera w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca i układu naczyniowo-sercowego. To placówka naukowa i szpitalna na najwyższym światowym poziomie, której działalność wpływa na całą kardiologię i kardiochirurgię w Polsce.
Audio
  • Rozmowa z gośćmi audycji o kardiologii, transplantologii i dbaniu o swoje serce (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sergey Nivens/shutterstock.com

Instytut jest szpitalem wysokospecjalistycznym o najwyższym stopniu referencyjności, a od 2017 roku należy do elitarnego grona instytucji naukowych wyróżnionych najwyższą kategorią A+. Spośród 218 instytucji ocenianych w grupie nauk o życiu, tylko 13 ośrodków otrzymało kategorię A+. Jest to osiągnięcie świadczące o tym, że Instytut Kardiologii znajduje się w elitarnym gronie instytucji naukowych w Polsce, wyróżniających się jakością prowadzonych badań naukowych i efektami ich realizacji. - Możemy zaoferować najnowocześniejsze metody leczenia, gdyż współpracujemy z najlepszymi placówkami z całego świata - powiedział dyrektor Instytutu Kardiologii prof. Tomasz Hryniewiecki.

Instytut jest szpitalem wysokospecjalistycznym o najwyższym stopniu referencyjności, a od 2017 roku należy do elitarnego grona instytucji naukowych wyróżnionych najwyższą kategorią A+. Spośród 218 instytucji ocenianych w grupie nauk o życiu, tylko 13 ośrodków otrzymało kategorię A+. Jest to osiągnięcie świadczące o tym, że Instytut Kardiologii znajduje się w elitarnym gronie instytucji naukowych w Polsce, wyróżniających się jakością prowadzonych badań naukowych i efektami ich realizacji. 

Pracownicy naukowi współpracują z najlepszymi ośrodkami na świecie, publikują wyniki badań w prestiżowych czasopismach i mają udział w opracowywaniu wytycznych najważniejszych światowych towarzystw naukowych. Działalność kliniczna Instytutu Kardiologii koncentruje się głównie na interwencyjnym leczeniu ostrych zespołów wieńcowych, diagnostyce i leczeniu choroby wieńcowej, diagnostyce i leczeniu niewydolności serca, wadach nabytych i wrodzonych serca, diagnostyce i leczeniu nadciśnienia tętniczego, leczeniu zaburzeń rytmu serca, leczeniu kardiochirurgicznym i transplantacji serca, diagnostyce obrazowej oraz rehabilitacji kardiologicznej. - Choroba wieńcowa jest najczęściej popularna u pacjentów. Jej objawem jest zawał sercowa. Jesteśmy w czołówce Europy, jeśli chodzi o dostępność leczenia zawału serca w kontekście udrożnienia tętnicy, która uległa zatkaniu przez skrzepilne - powiedział prof. Rafał Dąbrowski - kardiolog, internista. 

Obszary działalności Instytutu to: kardiologia interwencyjna, kardiochirurgia, transplantacje serca - ponad 500 przeszczepień. - Są wskazania i przeciwwskazania dotyczące transplantacji organów. Nam udało się je rozpoznać - powiedział prof. Mariusz Kuśmierczyk - kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Instytutu Kardiologii, prezes Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów Polskich. W 2017 roku w Instytucie Kardiologii przeprowadzono pierwszą w tym ośrodku i drugą w Polsce transplantację serca i nerki u 38-letniego pacjenta z przewlekłą schyłkową niewydolnością obu tych narządów, a 30 sierpnia 2018 roku przeprowadzono pierwszą w Polsce jednoczesną transplantację serca i wątroby.

***

Tytuł audycji:

Tytuł audycji: Wieczór Odkrywców w paśmie Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: prof. Tomasz Hryniewiecki (dyrektor Instytutu Kardiologii ), prof. Mariusz Kuśmierczyk - kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Instytutu Kardiologii, prezes Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów Polskich, prof. Rafał Dąbrowski (kardiolog, internista)

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 19.08

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Tomasz Hryniewiecki: kształcimy lekarzy z całej Polski i robimy to z sukcesem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 10:24
Z okazji jubileuszu 40 lat Instytutu Kardiologii w Warszawie, prof. Tomasz Hryniewiecki w "Sygnałach dnia" opowiedział o tym, co należy robić, aby utrzymać rolę pioniera w Polsce w leczeniu chorób serca oraz jak należy zadbać o swój organ, aby w przyszłości uniknąć poważnych schorzeń. 
rozwiń zwiń