X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcą zmienić polską naukę

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 14:38
Pięciuset niepokornych, młodych naukowców chce kreować rzeczywistość. I współpracować z wielkim biznesem.
Audio
Nauka biologii nie musi być nudna
Nauka biologii nie musi być nudnaFoto: Glow Images/East News

Jak efekty badań naukowych zamienić w biznesowy sukces? Odpowiedzią na to pytanie są dwumiesięczne staże i szkolenia dla pięciuset najzdolniejszych pracowników polskich jednostek naukowych i centrów transferu technologii w najlepszych ośrodkach naukowych na świecie. Projekt organizowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Pierwszych czterdziestu naukowców wróciło właśnie z prestiżowego amerykańskiego Stanford University w Dolnie Krzemowej, gdzie uczyli się, jak skutecznie pokonać drogę od pomysłu do przemysłu.

Dr Iwona Zimermann z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej, uczestniczka stażu, powiedziała w radiowej Jedynce ("Naukowy wieczór z Jedynką"), że temu wydarzeniu towarzyszyły bardzo duże emocje i wielka niewiadoma przed tym, co nas na miejscu czeka.

– Znaliśmy jedynie ogólny plan zajęć, nie wiedzieliśmy, jak one będą przebiegać, nie znaliśmy też wielu wykładowców. Wiedzieliśmy, że będziemy odwiedzać bardzo duże firmy, które czerpią z nauki – informowała.

Dr Adam Sobczak z Ośrodka Transferu Technologii (BioTech-IP) w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej zauważył, że z tego wyjazdu pozostało uczestnikom doświadczenie atmosfery – "chęci kreowania rzeczywistości poprzez wymyślanie zupełnie nowych rzeczy".

Dodał, że odczuł wielką otwartość organizatorów nawet na najdziwniejsze pomysły uczestników projektu.

Krzysztof Gulda, dyrektor Departamentu Strategii Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaznaczył, że należy dążyć do zmiany sposobu myślenia i funkcjonowania środowiska naukowego i biznesowego.

– Chcemy młodym polskim naukowcom przywrócić radość tworzenia, odwagę, spontaniczność, chęć kreacji i wykroczenia poza laboratorium – przekonywał.

Audycję prowadziła Dorota Truszczak.

(pp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ucz się języka razem z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 14:47
Rodzice powinni umieć odpowiednio zmotywować i zachęcić swoje pociechy do nauki języka, a nie tylko płacić za dodatkowe godziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowcy stworzą atlas "szympansich gestów". Dogadają się z małpami?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 21:14
Szympansy bardzo sprawnie porozumiewają się dzięki gestykulacji - do takiego wniosku doszli szkoccy naukowcy, którzy postanowili stworzyć katalog gestów tych małp.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Student musi wiedzieć, za co ma płacić (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 07:15
Barbara Kudrycka (minister nauki i szkolnictwa wyższego): W systemie studiów finansowanych przez państwo studenci muszą płacić za niektóre usługi edukacyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska to nie jest kraj dla naukowców

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 06:36
Pieniądze nie wystarczą, by zachęcić zagranicznych naukowców do prowadzenia badań w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycja w naukę to inwestycja w przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 18:15
Barbara Kudrycka (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego): Będziemy nadal stopniowo inwestować w naukę i od 2013 roku w zarobki nauczycieli akademickich.
rozwiń zwiń