Laureaci XVI Festiwalu Dwa Teatry o rolach nasyconych emocjami

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 18:05
- Te role dają wiele różnych barw, które można z nich wydobywać. To jest wielka wartość tego materiału z którym mieliśmy przyjemność się zmierzyć pod dowództwem Marcina Wrony - mówił Artur Żmijewski. Aktor wraz z m.in. Małgorzatą Kożuchowską, odebrał nagrodę Grand Prix dla spektaklu telewizyjnego "Ich czworo".
Audio
  • M.Kożuchowska, B.Ścibakówna,P. Fronczewski i A.Żmijewski po gali Dwóch Teatrów 2016 (Jedynka)
ktorzy (od lewej): Mariusz Ostrowski, Małgorzata Kożuchowska i Artur Żmijewski, odebrali nagrodę Grand Prix dla spektaklu telewizyjnego Ich czworo, podczas gali wręczenia nagród Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2016
ktorzy (od lewej): Mariusz Ostrowski, Małgorzata Kożuchowska i Artur Żmijewski, odebrali nagrodę Grand Prix dla spektaklu telewizyjnego "Ich czworo", podczas gali wręczenia nagród Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2016"Foto: PAP/Adam Warżawa

Zobacz serwis Polskiego Radia
dwa teatry 1200.jpg
Festiwal Dwa Teatry

Nagrodę główną tegorocznego Festiwalu Dwa Teatry, za scenariusz i reżyserię, przyznano nieżyjącemu już reżyserowi Marcinowi Wronie. W audycji przypominamy archiwalną wypowiedź reżysera z roku 2014 , gdy przygotowywał telewizyjną premierę "Moralności Pani Dulskiej".

Po uroczystej gali wieńczącej XVI już Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, Anna Stempniak rozmawiała z nagrodzonymi aktorami: Małgorzatą Kożuchowską, Arturem Żmijewskim, Piotrem Fronczewskim i Beatą Ścibakówną, zaś Dyrektor Programu Pierwszego, Rafał Porzeziński zachęcał do odwiedzenia Festiwalu w kolejnych latach.

***

Tytuł audycji:  Relacje z Festiwalu Dwa Teatry

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Dziennikarze: Anna Stempniak

Goście: Piotr Fronczewski (aktor, reżyser), Małgorzata Kożuchowska (aktorka), Rafał Porzeziński (dyretor Jedynki), Beata Ścibakówna (aktorka), Artur Żmijewski (aktor), 

Data emisji: 26.05.2016

Godzina: 12.10

ab/gs


Czytaj także

Wojciech Malajkat: teatr jest od tego, żeby się w nim przeglądać

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 16:54
- I to we wszystkich wymiarach: w smutku, radości, pasji, nienawiści, zazdrości. Tak, by widzowie mogli wrócić do domu oczyszczeni i jeszcze raz się nad tym wszystkim zastanowić - mówi Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Dwa Teatry otwiera się na dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 14:00
23 maja w Sopocie rozpoczął się XVI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". W tej edycji pojawiła się nowość - kategoria słuchowisk dla najmłodszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybitni aktorzy laureatami Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 21:03
Stanisława Celińska i Henryk Talar otrzymali Wielką Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Fronczewski: zawodu aktora nie da się wyuczyć

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 14:00
Festiwal Dwa Teatry to okazja do spotkania się z najlepszymi polskimi twórcami teatralnymi. Do Sopotu przybył m.in. Piotr Fronczewski, reżyser i odtwórca tytułowej roli w spektaklu "Ja, Feuerbach".
rozwiń zwiń