Koncert Muzyki Filmowej. Hans Zimmer Tribute Show

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 11:36
Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora zapraszają na wyjątkowe koncerty poświęcone twórczości wielkiego Hansa Zimmera - jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców muzyki filmowej ostatnich lat.
Widowiskową oprawę koncertu zapewni projekcja najsłynniejszych filmowych kadrów
Widowiskową oprawę koncertu zapewni projekcja najsłynniejszych filmowych kadrówFoto: Mat. promocyjne

Podczas dwóch wyjątkowych koncertów, 27.01.2018 w katowickim Spodku oraz 11.02.2018 na warszawskim Torwarze zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe z takich kinowych hitów jak: "Gladiator", "Interstellar", "Batman", "Kod da Vinci", "Incepcja" i "Piraci z Karaibów".

IMG_3486.jpg

Maciej Sztor to absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego. Jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej POSM. Koncertował m. in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Chórem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej oraz Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus. Partie solowe wykona Anna Lasota - absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Laureatka Nagrody Publiczności "Królewskiego Festiwalu Wokalnego" w Wilanowie. Wyróżniona na Ogólnopolskim Konkursie "Złote Głosy Mazowsza". W 2011 r. wyróżniona w plebiscycie poznańskiej publiczności "Biały Bez" w kategorii "Śpiewak/Śpiewaczka". 

Wydarzenie poprowadzi Magdalena Miśka-Jackowska.

***

Hans Zimmer to twórca współczesnego brzmienia muzyki filmowej, inicjator trendów i prawdziwy człowiek-orkiestra. To również pierwszy w historii kina kompozytor, który osiągnął status międzynarodowej gwiazdy. Na muzykę Hansa Zimmera chodzi się do kina tak, jak na nowe role Leonarda DiCaprio czy Angeliny Jolie. Jego prace ceni również Amerykańska Akademia Filmowa – niedawna nominacja do Oscara za muzykę do blockbustera „Interstellar” jest już dziesiątą w karierze Zimmera.

Przełomami w twórczości Hansa Zimmera były trzy głośne tytuły: "Karmazynowy przypływ", "Król lew" oraz "Gladiator" – podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. wspaniałe suity właśnie z tych filmów. W programie znalazły się utwory wcześniej w Polsce nie wykonywane przez orkiestry symfoniczne: "Cienka czerwona linia" oraz "Twierdza".

Widowiskową oprawę koncertu zapewni świetlna iluminacja, projekcja na ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów.


Więcej informacji pod adresem www.KoncertFilmowy.pl

kh

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także