X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czym jest miłość?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 08:50
Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil są razem od 35 lat. Teraz wspólnie z Karoliną Oponowicz napisali książkę "Pokochawszy. O miłości w języku", w której dyskutują o różnych aspektach miłości - językowych i psychologicznych. A także o swojej własnej historii miłosnej.
Audio
Fragment okładki książki Pokochawszy. O miłości w języku
Fragment okładki książki "Pokochawszy. O miłości w języku"Foto: Mat.promocyjne

- Nie chcieliśmy, żeby to był poradnik. Na początku chodziło o coś zupełnie innego. Pomysłodawcą książki, która miała być książką głównie merytoryczną o tym, jak i co mówi się o miłości jest mąż, który pomyślał, że dobrze byłoby, gdyby to dostało również aspekt psychologiczny - mówi w audycji "Twarzą w twarz" Lucyna Kirwil. - Równie dobrze ta książka mogłaby powstać z rozmowy osób niezwiązanych relacją małżeńską - dodaje i zaznacza olbrzymi wkład i rolę socjolog Karoliny Oponowicz.

Jerzy Bralczyk dodaje, że chcieli uniknąć nie tylko tego, żeby książka była traktowana jako poradnik czy podręcznik, ale także tego żeby to była historia o nich. - Nie chcieliśmy, żeby zawierała dużo prywatności, ale pojawiła się ona niejako z konieczności, bo kiedy mówi się o takich sprawach, odwołuje się człowiek do swoich doświadczeń - mówi profesor. - Natomiast nam chodziło bardziej o pewną refleksję językową, psychologiczną, nad rzeczami ważnymi, nad tym, jak się mówi o emocjach i o tym najważniejszym chyba uczuciu, jak się je wyraża, nazywa - dodaje.

Skąd pomysł na książkę? Nad którym rozdziałem pracowało się małżeństwu najtrudniej? Jak się kłócić, żeby się nie ranić? Czy należy mówić publicznie o seksie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Magdalena Mikołajczuk

Gość: prof. Jerzy Bralczyk (językoznawca), dr Lucyna Kirwil (psycholog)

Data emisji: 30.05.2018

Godzina emisji: 20.17

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Krótka historia o długiej miłości". Historia państwa Śmiechowskich

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 11:58
To opowieść o miłości pozornie niemożliwej. Wiesława Pajdak i Jerzy Śmiechowski byli żołnierzami Armii Krajowej, skazanymi po II wojnie na wiele lat stalinowskiego więzienia. W magazynie "Moje książki" gościliśmy autorki książki Angelikę Kuźniak i Ewelinę Karpacz-Oboładze.
rozwiń zwiń