"Paryż i dziewczyna" oraz inne premiery

Długi weekend w kinie? Do wyboru mamy m.in. film okrzyknięty najlepszym horrorem ostatnich lat, pikantną komedię romantyczną, dramat o piłkarzach czy francuski film familijny.
Plakat do filmu Paryż i dziewczyna
Plakat do filmu "Paryż i dziewczyna"Foto: Mat. pras./Aurora Films
O Audycji

Wśród piemier tygodnia jest też belgijsko-francuski dramat pt. "Paryż i dziewczyna" w reżyserii Léonory Sérraille. To utrzymana w tradycji Nowej Fali opowieść o nonkonformistce szukającej dla siebie miejsca w dzisiejszym świecie. Film został nagrodzony w Cannes w 2017 r. jako najlepszy debiut. 

Główną bohaterką jest 31-letnia Paula, która przyjeżdża do Paryża. Jest gotowa zacząć wszystko od nowa, ale po swojemu i z rozmachem. - Nie jest paryżanką, może więc to być opowieść o każdym, kto przyjeżdża do dużego miasta w jakimkolwiek kraju. Ale przede wszystkim jest to opowieść o osobie w jakiś sposób dysfunkcyjnej, niedopasowanej, ale niepoddającej się. To jest piękne w tym filmie - mówi Artur Cichmiński, krytyk filmowy.

Zobacz zwiastun:

W kinach także:

"Przebudzenie dusz" - horror brytyjski utrzymany w charakterze brytyjskich opowieści grozy i niesamowitości. Debiut reżyserski Jeremy'ego Dysona i Andy'ego Nymana. Film odniósł duży sukces w Wielkiej Bryranii. Okrzyknięto go najlepszym horrorem ostatnich lat.

Zobacz zwiastun:


"A może by tak trójkącik?" - kanadyjska pikantka i prowokacyjna komedia o erotycznych fantazjach, niezaspokojonych pragnieniach i szalonych pomysłach na okiełznanie nudy w łóżku.

Zobacz zwiastun:


"Mario" - dramat szwajcarski (reż. Marcel Gisler). Historia dwóch młodych piłkarzy, którzy mają szansę na miejsce w drużynie. Jednak zamiast ze sobą konkurować, chłopaki zbliżają się do siebie i... wkrótce się zakochują. 

Zobacz zwiastun:


"Bella i Sebastian 3" - francuski film familijny w reż. Clovisa Cornillaca to kolejna część historii przyjaźni chłopca z psem. Tym razem Sebastian będzie ratował owczarkę i jej szczenięta przed złym człowiekiem.

Zobacz zwiastun:

Podczas audycji zajrzęliśmy też na 58. Krakowski Festiwal Filmowy. O wydarzeniu opowiedziała Olga Lany.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 31.05.2018

Godzina emisji: 21.12

mg/abi

Playlista
  • Vanessa Paradis And M, - La Seine
  • DALIDA, ALAN DELON - Paroles Paroles
  • DUSTY SPRINGFIELD - Son Of A Preacher Man
  • Barry John Seven, - The Persuaders Theme