Joe Pantoliano: tworzenie postaci to bardzo osobista sprawa

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 13:54
- To jak uprawiać seks. To bardzo intymne. Masz uczucie jakbyś coś oddawał postaci, filmowi - podkreślił w rozmowie z Joanną Sławińską amerykański aktor, zdobywca nagrody Emmy za rolę w serialu "Rodzina Soprano". 
Audio
  • Rozmowa z Joe Pantoliano i premiery filmowe (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Joanna Sławińska i Joe Pantoliano
Joanna Sławińska i Joe PantolianoFoto: Mikołaj Zacharow

Joe Pantoliano zapytany, jaka postać, którą stworzył na ekranie jest mu najbliższa, odpowiedział, że to jest pytanie z cyklu "które swoje dziecko kochasz najbardziej". - Tworzenie postaci to bardzo osobista sprawa - zaznaczył.

Aktor szerszej publiczności kojarzy się głównie z rolą Cyphera w produkcji "Matrix". - To coś niesamowitego, co rodzeństwo Wachowscy zrobili w tym cyfrowo-analogowym świecie - ocenił rozmówca Joanny Sławińskiej. Kim jest według niego Cypher? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

W "Magazynie bardzo filmowym" omówiliśmy wybrane premiery: 

"Młody Ahmed" - dramat w reżyserii Jeana-Pierre'a Dardenne'a opowiada historię 13-letniego Ahmeda, który od rozrywek czy kontaktów z rówieśnikami woli czytanie Koranu i naukę u zaprzyjaźnionego imama. Jego zachowanie wkrótce staje się problemem zarówno dla rodziny, jak i nauczycieli.

"Słodziak" - to wyreżyserowany przez Almę Har'el na podstawie debiutanckiego scenariusza Shia LaBeoufa dramat o burzliwym dzieciństwie i młodych latach aktora Otisa Lorta, który za pośrednictwem snów i kina próbuje pogodzić się z ojcem. 

"Nadzwyczajni" - reżyseria Olivier Nakache i Éric Toledanoto inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o wychowawcach młodzieży, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.

W internecie pojawił się właśnie zwiastun 25. odsłony przygód o Jamesie Bondzie "Nie czas umierać". James Bond na prośbę swojego starego przyjaciela, Felixa Leitera z CIA, bierze udział w misji odbicia porwanego naukowca. Trop prowadzi do niebezpiecznego złoczyńcy:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy także o tym, że Stanisław Bareja ("Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", "Miś", "Alternatywy 4", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"), gdyby żył, obchodziłby dziś (5.12) 90. urodziny. Wspomnieliśmy również o Europejskich Nagrodach Filmowych (ENF) i Festiwalu Filmowym "Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie".

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy 

Prowadzi: Joanna Sławińska

Materiały reporterskie: Martyna Podolska 

Data emisji: 5.12.2019 r.

Godzina emisji: 21.11

kk

Zobacz więcej na temat: Joanna Sławińska FILM kino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Irlandzki reżyser, który lubi niedopasowanych i zagubionych bohaterów

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 22:07
Forum Kina Europejskiego Cinergia to festiwal kina autorskiego i europejskiego. Podczas festiwalu przypomniano filmy nominowanego do Oscara irlandzkiego reżysera Lenny'ego Abrahamsona. To twórca takich filmów jak: "The Little stranger", "Adam & Paul", "Stacja benzynowa", "What Richard Did" czy "Frank" i "Pokój", za który otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. Z reżyserem rozmawiała Joanna Sławińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Bielenia wyróżniony za rolę filmie Jana Komasy "Boże Ciało"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:24
Aktor Bartosz Bielenia został laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Nagroda ta przyznawana jest dla wyróżniających się "wybitną indywidualnością" aktorów i aktorek, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Artysta wyróżniony został rolę w filmie "Boże Ciało", który jest polskim kandydatem do Oscarów. 
rozwiń zwiń