X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Byłem czeladnikiem Łomnickiego"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 13:20
- Jestem po prostu majstrem, który stara się dobrze wykonywać swoją pracę - mówi Emilian Kamiński, który 10 lipca kończy 60 lat.
Audio
Emilian Kamiński, aktor stołecznych teatrów na Woli, Narodowego i Ateneum, reżyser, szef prywatnego Teatru Kamienica w Warszawie, odtwórca wielu ról w filmach
Emilian Kamiński, aktor stołecznych teatrów na Woli, Narodowego i Ateneum, reżyser, szef prywatnego Teatru Kamienica w Warszawie, odtwórca wielu ról w filmach Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Kiedyś zwróciłem się do Tadeusza Łomnickiego, swojego nauczyciela: "Mistrzu", a on mi odpowiedział: "Emilian, jak cię walnę w łeb: ja jestem majstrem, a ty moim czeladnikiem. Nie mów do mnie mistrzu" – opowiada Emilian Kamiński w rozmowie z redaktor Anną Stempniak. – Teraz ja sam jestem po prostu majstrem i staram się dobrze wykonywać swoją robotę – dodaje.

W audycji z cyklu "Spotkanie z mistrzem" Kamiński wyjaśnia, skąd bierze siłę do życia. Mówi też o swoich teatralnych i filmowych przygodach, o tym, co dla niego najważniejsze, a nade wszystko o potrzebie bliskości natury. - Dzieciństwo spędziłem blisko natury i właśnie zrozumienie przyrody, utożsamienie się z nią daje mi siły witalne. To jest dla mnie prawdziwy dopalacz - wyjaśnia aktor.

Emilian Kamiński wspomina, że kiedyś chciał być lekarzem albo budowlańcem. - Mam w tym kierunku duże zamiłowanie, a nawet sporą intuicję. Zbudowałem samodzielnie kilka domów. Mam sporą siłę fizyczną i przez jakiś czas żyłem z pracy rąk. A fakt, że znam się na budownictwie, pomógł mi założyć własny teatr - chwali się aktor.

Spośród przygód aktorskich do dziś szczególnie wspomina jedną z pierwszych ról - d'Artagnana w operetce warszawskiej. - Biegałem ze szpadą, a podczas pechowego trzynastego przedstawienia zostałem ofiarą. O mało wówczas nie straciłem na scenie oka... Z przerażenia dosłownie mnie zatkało, nie mogłem wydobyć z siebie głosu. Przybiegła wówczas do mnie pani dyrektor Stanisławska i zaczęła prosić, żebym grał dalej, gdyż na widowni byli goście z Ambasady Radzieckiej...

Audycję przygotowała Anna Stempniak.

(kas)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szwindel w kilku odsłonach

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2009 11:53
W Teatrze Kamienica trwają próby do spektaklu "Szwindel. Piosenki kabaretu międzywojnia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr towarzyski

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2008 10:26
Na teatralnej mapie stolicy powstaje kolejna prywatna scena. W Al. Solidarności 93 powstaje Teatr Kamienica Emiliana Kamińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek teatrów

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2010 12:00
Wakacje to nie czas na wytchnienie dla aktorów. Grafik repertuarowy napięty, dobra pogoda i wolny czas u innych sprzyja kulturalnej konsumpcji. O trudnościach i perspektywach rynku opowie aktor-biznesmen...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostałem zmasakrowany przez Łomnickiego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 15:00
Adam Ferency: On miał świetny "nos artystyczny", dzięki niemu dogadałby się z dzisiejszymi postmodernistami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

On odmówił Łomnickiemu i Cywińskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 15:00
Krzysztof Tyniec zdradza w radiowej Jedynce, że był zauroczony awangardą, więc nie po drodze mu było z luminarzami polskiego teatru.
rozwiń zwiń