Ania Rusowicz lubi dać czadu w samochodzie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 21:38
- Ja się nie denerwuję za kółkiem. Jeżeli już krzyczę, to dlatego, że śpiewam - mówiła popularna wokalistka w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”. I zdradziła jakiej muzyki lubi słuchać w aucie i nie tylko.
Audio
  • Ania Rusowicz gościem specjalnym "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"
  • Propozycja do listy Irenki Brzezińskiej
  • Propozycje do listy Roberta Sankowskiego
Ania Rusowicz w studiu Jedynki
Ania Rusowicz w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Ania Rusowicz sama o sobie lubi mówić, że jest "bigbitówą i rockendrollówą". Swoją wyliczankę zaczęła więc od mocniejszego repertuaru i piosenki, którą szczególnie lubi śpiewać podczas jazdy samochodem. - Zespół nazywa się Rival Sons, pochodzi z Los Angeles i gra cudownego rock’n’rolla, a wokalista jest taką żeńską wersją Janis Joplin. Potrafi się wydrzeć tak samo jak ona. Więc ja daję czadu w samochodzie razem z nią jak włączam "Pressure and time" - zdradziła.

Ania Rusowicz nie stroni również od bardziej nastrojowej i spokojniejszej muzyki. Ceni sobie bardzo m.in. zespół Tame Impala. – Są to młodzi chłopcy z Australii. Grają rocka progresywnego, ale jest to muzyka dobra do wyciszenia. Na mnie właśnie tak działa ich piosenka "Why Won’t You Make Up Your Mind". Jest tam niesamowita przestrzeń i efekty muzyczne - podkreślała.

>> Tu znajdziesz najnowsze wyniki głosowania na "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Ania Rusowicz nie kryje również fascynacji polską muzyką z lat 60. i 70. Ostatnio odkryła - jak sama mówi - silną więź muzyczną z nieżyjącą już Mirą Kubasińską. Co ciekawe, była wokalistka Breakoutu urodziła się tego samego dnia i w tym samym roku, co mama Ani Rusowicz - Ada, również znana wokalistka.

>> Przeczytaj i posłuchaj, co działo się w poprzednich audycjach "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

- Zawsze zazdrościłam wokalistkom, które potrafią tak zaśpiewać, że aż dudni. I Mira miała tą niesamowitą ciemną barwę, która mną owładnęła - tłumaczyła wybór swej trzeciej propozycji do najnowszego zestawu "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”, piosenki "Czy mnie jeszcze pamiętasz" zespołu Breakout.

Swoje propozycje do listy wytypowali także: paryski korespondent Polskiego Radia Marek Brzeziński (a precyzyjniej jego córka Irena) oraz dziennikarz muzyczny Robert Sankowski. Na listę głosujemy na stronie www.polskieradio.pl/PPR1. Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20 zaprasza Zbigniew Krajewski.

pg

''

Czytaj także

Ulubione piosenki Sienkiewicza na liście przebojów Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 21:02
Lider zespołu Elektryczne Gitary i ceniony... neurolog specjalnie dla "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki” wytypował trzy, szczególne dla niego utwory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulubione trzy piosenki Mai Kleszcz

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 21:47
Maja Kleszcz - wokalistka i producentka muzyczna, która występuje też w projekcie incarNations wytypowała trzy, szczególne dla niej utwory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ilona Łepkowska: uwielbiam się wydzierać, gorzej jest jak milczę

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 21:10
- Często śpiewam w samochodzie, wydzieram się nawet, gdy nie znam dobrze tekstu – przyznała jedna z najpopularniejszych, polskich scenarzystek. A jaka muzyka szczególnie porusza Ilonę Łepkowską?
rozwiń zwiń