X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Halina Mlynkova: dziś mogę napisać wolny tekst i mnie nie zamkną

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 15:37
- Temat Żołnierzy Wyklętych jest trudny, wzbudza kontrowersje. z jednej strony mówimy o bohaterach, z drugiej - niektórzy piszą o "bandytach" - powiedziała w radiowej Jedynce Halina Mlynkova. Wokalistka napisała i wykonała jedną z piosenek na płytę "Panny Wyklęte".
Audio
  • Halina Mlynkova o projekcie "Panny Wyklęte" (Muzyczna Jedynka)
Halina Mlynkova
Halina MlynkovaFoto: Andrzej Gralewski/PR

W piątek, 13 września w Warszawie odbył się koncert inaugurujący płytę "Panny Wyklęte" . Wydawcą albumu, który został przygotowany w ramach obchodów Roku Żołnierzy Wyklętych, jest Fundacja Niepodległości.

- Pierwsza była płyta "Morowe Panny" poświęcona bohaterkom Powstania Warszawskiego. Teraz pojawia się druga, "Panny Wyklęte". Temat moim zdaniem jest trudniejszy, stąd też piosenki bardziej nastrojowe, przy niejednej będzie można uronić łzę - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" Halina Mlynkova zapraszając jednocześnie na koncert.

Pomysłodawcą projektu jest Dariusz Malejonek. lider zespołu Maleo Reggae Rockers, a teksty napisały i zaśpiewały: Ania Brachaczek, Jadwiga Basińska, Gorix, Halina Mlynkova, Ifi Ude, Kasia Kowalska, Kasia Malejonek, Lilu, Marcelina, Marika, Mona, Paresłów, Ania Przybysz, Natalia Przybysz i Paulina Przybysz.

''

- W moim tekście "Panie Generale" i żona, i córka, i matka piszą o tym, że oni nie byli święci, ale taka jest wojna. Tu bardziej pisze serce niż ręka, która kiedyś nie mogłaby sobie pozwolić na taki tekst. Zawdzięczamy to właśnie ludziom, którzy walczyli za wolność - podkreśliła w rozmowie z Izą Żukowską.

Płyta "Panny Wyklęte" ukaże się 14 września. Patronką płyty jest postać Danuty Siedzikówny - "Inki".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Halina Mlynkova mówiła także o swoich planach artystycznych.

"Muzyczna Jedynka" - od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: Halina Mlynkova MUZYKA płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Halina Mlynkova jak Marlena Dietrich

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 16:28
Słynna piosenkarka powoli staje się aktorką. W "Muzycznej Jedynce" opowiada o tym, jak gra postać niemieckiej gwiazdy filmu i piosenki XX wieku w spektaklu "Edith i Marlene".
rozwiń zwiń