X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

EBC będzie skupował obligacje. Danuta Huebner: potrzebowaliśmy tej decyzji

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 23:25
Europejski Bank Centralny sięga po radykalne metody walki ze skutkami kryzysu w strefie euro. Bank ogłosił program skupu obligacji krajów eurolandu. Decyzję EBC chwaliła w radiowej Jedynce eurodeputowana PO profesor Danuta Huebner.
Audio
Danuta Huebner
Danuta HuebnerFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Europejski Bank Centralny od marca, co miesiąc będzie skupował od banków państwowe i prywatne papiery dłużne za kwotę do 60 mld euro. Decyzję w sprawie rozpoczęcia na dużą skalę "luzowania ilościowego" ogłosił Mario Draghi, szef EBC. - Będziemy prowadzić program do września 2016 i do momentu, aż zobaczymy jego efekty w poprawie wskaźników inflacji i dojścia do celu inflacyjnego, który dla nas wynosi poniżej, ale blisko 2 procent rocznie - mówił Draghi. Dziś w strefie euro notowana jest deflacja na poziomie 0,2 procent.

Danuta Huebner mówiła w "Magazynie europejskim", że EBC podjął dobrą decyzję. - Gospodarka europejska czekała na te dodatkowe środki, które mogą zasilić finansowanie wzrostu w Europie i prawdopodobnie również podnieść wskaźnik wzrostu cen, który też jest dzisiaj bardzo potrzebny. (…) To powinno przyspieszyć oczekiwania inflacyjne i miejmy nadzieję, że to będzie ten brakujący impuls w polityce pieniężnej - zaznaczyła.

Eurodeputowana Platformy Obywatelskiej uważa, że gospodarka europejska ma także inny problem. - Ciągle nie ma tego, co najważniejsze dla inwestycji - poczucia zaufania wszystkich do wszystkich, do zdolności polityków do wyciągania stopniowego Europy z kryzysu, także skuteczności polityki pieniężnej. Ciągle brakuje też stymulacji, która by miała charakter fiskalny i wynikała z rosnących wydatków państw, które są ciągle w takim nastroju konsolidacji budżetowej - podkreśliła.

Profesor Huebner mówiła także w radiowej Jedynce o pracach nad umową o wolnym handlu między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski
Prowadził: Wojciech Cegielski
Gość: profesor Danuta Huebner, eurodeputowana PO
Data emisji: 22.01.2015
Godzina emisji: 22.20

aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po decyzji Europejskiego Banku Centralnego: kurs franka nie rośnie, złoty umacnia się do euro

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 08:44
W pierwszych godzinach po decyzji Europejskiego Banku Centralnego o wpompowaniu w europejską gospodarkę 60 mld euro miesięcznie, na wygranej pozycji znajdują się posiadacze kredytów w euro – kurs tej waluty pikuje, i ok. 17.30 trzeba było za nią zapłacić 4,25 zł, z ulgą odetchnęli też frankowicze – jego kurs zatrzymał się na poziomie 4,28-4,30 zł. Za to dolar umacnia się wobec wszystkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Decyzja EBC: druk 60 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 17:39
– Wpompowanie dodatkowych pieniędzy na rynek nic nie da – ocenił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Polaczkiewicz, ekonomista. Europejski Bank Centralny sięga po radykalne metody walki ze skutkami kryzysu w strefie euro. Każdego miesiąca z krajów eurolandu będą ściągane obligacje o wartości 60 miliardów euro.
rozwiń zwiń