X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Beata Kempa: rząd opracowuje zmiany w podatkach

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 09:12
- Rząd pracuje nad rozwiązaniami podatkowymi. W możliwie najszybszym terminie będą one ogłoszone, wtedy będą przeznaczone do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych - mówiła w Jedynce szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.
Audio
  • Szefowa kancelarii premiera Beata Kempa o pracach rządu (Jedynka/Sygnały dnia)
Minister Beata Kempa
Minister Beata KempaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Beata Kempa, minister w KPRM, powiedziała w "Sygnałach dnia", że nieprawdziwe są pogłoski o tym, iż opracowywane zmiany w podatkach uderzą w przedsiębiorców, zwłaszcza małych i średnich.

Szefowa kancelarii premiera zapewniła również, że w budżecie zapewnione są środki na obniżenie wieku emerytalnego i tę obietnicę rząd PiS wypełni w przyszłym roku.

Minister pytana o kwestię Trybunału Konstytucyjnego oceniła, że to bardzo nudny temat dla zwykłych Polaków, ten spór ich nie elektryzuje, a ma on miejsce "na życzenie TK i opozycji". Beata Kempa powiedziała, że PiS na forum parlamentu proponuje rozwiązanie tego sporu, przyznała, że ma na myśli kolejną ustawę ws. Trybunału. W kwestii wstrzymania prac nad budżetem TK Beata Kempa powiedziała, że być może komisja sprawiedliwości uznała, że budżet mógł złożyć tzw. organ nieuprawniony. Szefowa kancelarii premiera Beata Kempa stwierdziła, że obecny prezes TK "kreuje politykę". Polski rząd poinformował w czwartek Komisję Europejską, że nie widzi prawnej możliwości wykonania jej zaleceń dotyczących sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

30 listopada mija termin wykonania wyroku TK, który nakazał poprzedniemu rządowi podniesienie kwoty wolnej od podatku. Rząd zapowiedał, że to zrobi, ale do 30 listopada prawdopodobnie nie zdąży. Szefowa KRPM powiedziała, że rząd pracuje nad rozwiązaniami podatkowymi, a gdy zostaną one ogłoszone do wiadomości publicznej, wtedy będą przeznaczone do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych. Podkreśliła, że nieprawdziwe są pogłoski, że zmiany w podatkach uderzą w małych i średnich przedsiębiorców. Beata Kempa nie podała jednak terminu, w którym plany zmian zostaną podane do publicznej wiadomości.

Pytana o reformę edukacji minister Beata Kempa powiedziała, że polskie szkolnictwo i samorządy stanęły przed widmem skutków niskiej demografii. Stwierdziła, że niedługo w sposób niekontrolowany przez państwo mielibyśmy do czynienia z lawinowym likwidowaniem szkół, w których nie ma dzieci. Beata Kempa powiedziała, że chciałaby, aby reforma została wprowadzona jak najszybciej, ale będzie przeprowadzona w sposób bezpieczny.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Beata Kempa (szefowa kancelarii premiera)

Data emisji: 28.10.2016

Godzina emisji: 7.15

agkm/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Kempa o jednolitym podatku i bieżących pracach rządu

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 07:45
W środę rzecznik rządu zapewniał, że przesądzone jest wprowadzenie jednolitego podatku, integrującego składki ZUS i podatek dochodowy.
rozwiń zwiń