Jakie są największe wyzwania stojące przed polityką senioralną w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 18:13
- Polska ma średnio jeszcze całkiem dobrą sytuację demograficzną, porównując z innymi krajami, ale bardzo szybko zostaniemy jednym z liderów, jeśli chodzi o odsetek osób starszych - powiedział w radiowej Jedynce dr Paweł Kubicki.
Audio
  • Jakie są największe wyzwania stojące przed polityką senioralną w Polsce? (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pressmaster/shutterstock.com

- Patrząc realistycznie mamy małe, żeby nie powiedzieć żadne, szanse na odwrócenie tej tendencji. Musimy się z jednej strony oswoić, z drugiej - przygotować na to, że będziemy żyli w społeczeństwie, w którym tych osób starszych będzie znacznie więcej niż teraz - wskazał w audycji "Debata Jedynki" dr Paweł Kubicki ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Również prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej Marzena Rudnicka zwróciła uwagę na to, że do nowej sytuacji musimy się dostosować jako społeczeństwo, ale także musimy się dostosować gospodarczo. - Musi nastąpić pewna zmiana kierunków na orientację na produkty i usługi kierowane, rekomendowane dla osób starszych - podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

***

W styczniu premier Mateusz Morawiecki wraz z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską przedstawili program "Polityka społeczna wobec osób starszych 2030. Bezpieczeństwo. Uczestnictwo. Solidarność". Przewiduje on realizację szeregu działań wobec ogółu osób starszych.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Marzena Rudnicka (prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej) i dr Paweł Kubicki (socjolog, ekonomista, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)

Data emisji: 11.05.2018

Godzina emisji: 17.28

kk

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Grzesiowski senior

Czytaj także

Stan i perspektywy relacji polsko-rosyjskich

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 18:11
Władimir Putin rozpoczął w poniedziałek czwartą kadencję prezydencką, która trwać będzie do 2024 roku. To wydarzenie jest dla nas punktem wyjścia do dyskusji o stosunkach polsko-rosyjskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogromna skala wyłudzeń VAT. Jak do tego doszło?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 19:00
30 miliardów złotych rocznie - tyle w ostatnich latach tracił Skarb Państwa z powodu wyłudzeń podatku VAT. Dlaczego państwo przegrywało walkę z oszustami? Czy istniało przyzwolenie na tego rodzaju przestępstwa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z pomnikiem katyńskim w Jersey City?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 18:00
19 maja 1991 roku w Jersey City odsłonięto pierwszy w Stanach Zjednoczonych pomnik katyński zlokalizowany w otwartej przestrzeni. Ostatnio burmistrz miasta Steven Fulop poinformował o planach przeniesienia pomnika w związku z budową w jego miejscu nowego parku.
rozwiń zwiń