Paweł Mucha: mamy mocne wskazania, że pytania odzwierciedlają oczekiwania Polaków

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 09:46
- Pojawił się w jednym z dzienników sondaż, przeprowadzony na reprezentatywnej grupie Polaków, który wskazuje, iż stwierdzenie "że nikt tego referendum nie chce" zgoła nie polega na prawdzie - mówił w "Sygnałach dnia" Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, odnosząc się do wyników sondażu opublikowanego przez DGP.
Audio
  • Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy: mam dużą wiarę w referendum dwudniowe
Audio
  • Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy: mam dużą wiarę w referendum dwudniowe

Paweł Mucha mówił w radiowej Jedynce, że w przeprowadzonym badaniu 60 procent respondentów zapowiedziało udział w referendum. Jego zdaniem ciekawe też były odpowiedzi dotyczące oceny pytań, które zaproponował prezydent. - Trzech na czterech Polaków odpowiada, że są one ważne co najmniej w połowie - zauważył.

- Mamy dosyć mocne wskazanie, że te pytania (...), które są efektem rocznych konsultacji, otwartych spotkań regionalnych i debat obywatelskich, odzwierciedlają oczekiwania Polaków - zaznaczył pełnomocnik ds. organizacji referendum konsultacyjnego. Gość "Sygnałów dnia" podkreślił ponadto, że kwestie związane z np. "ochroną polskiej wsi i bezpieczeństwa żywnościowego czy z priorytetem dla rodziny to są rzeczy, które wzięły się z autentycznej potrzeby, która wynikała ze spotkań z obywatelami".

Prowadzący audycję Piotr Gociek przypomniał swojemu rozmówcy, że zdaniem komentatorów oraz wielu polityków, w tym prawicowych, zagadnienia zaproponowane przez prezydenta są zbyt szczegółowe. - Jeden komentator bardzo mocno krytykuje, drugi uważa ten zestaw pytań za atut, więc tu jest bardzo niekonsekwentnie. Te komentarz się wzajemnie wykluczają - zauważył Paweł Mucha, dodając że te głosy są często odmienne od tego, co myśli opinia publiczna.

- To dobrze, że dzisiaj toczy się taka debata. Jesteśmy na takim etapie, kiedy są potencjalnie możliwe modyfikacje ze strony pojedynczych komentatorów, partnerów społecznych i wszystkich, którzy w ten proces są zaangażowani - konkludował wiceszef Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

 ***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek 

Gość: Paweł Mucha (wiceszef Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy)

Data emisji: 26.06.2018

Godzina emisji: 8.14

pkur/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie spotkanie prezydenta z marszałkiem Senatu ws. referendum

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 09:05
Zanim prezydent Andrzej Duda złoży w Senacie projekt postanowienia o zarządzeniu referendum wraz z ostateczną wersją pytań, na pewno spotka się z marszałkiem Stanisławem Karczewskim; nie zaskoczymy marszałka Senatu projektem - mówi prezydencki minister Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy komentują prezydenckie pytania do referendum konsultacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 11:30
Goście "Śniadania w Trójce" dyskutowali o pytaniach do referendum konsultacyjnego, które zaproponował prezydent Andrzej Duda. Wśród 15 zagadnień znajdują się te dotyczące m.in. kompetencji prezydenta czy kwestii związanych z członkostwem Polski w UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: liczę, że jesteśmy w stanie wypracować porozumienie ws. referendum

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 09:01
- Liczę na to, że jesteśmy w stanie wypracować tego rodzaju porozumienie, które zapewni, że referendum ws konstytucji odbędzie się - powiedział w środę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Jeśli PiS oczekuje zmian w pytaniach, to jest właściwy moment, by to wyartykułować - zaznaczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: w referendum ws. konstytucji nie więcej niż 10 pytań.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 11:21
Pytań w referendum konsultacyjnym ws. konstytucji nie będzie więcej niż dziesięć, może ich być mniej - powiedział w środę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, który spotkał się w tej sprawie z marszałkiem Senatu. Stanisław Karczewski podkreślił, że odbędą się kolejne spotkania.
rozwiń zwiń