X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zagadkowe interesy konferencji bliskowschodniej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 18:57
W Warszawie trwa konferencja bliskowschodnia, w której udział biorą politycy z ok. 60 krajów. Do dialogu nie został włączony jeden z głównych podmiotów dyskusji - Iran. Czy możliwy jest uczciwy dialog, gdy z politycznej gry odpada tak istotne ogniwo?
Audio
  • Eksperci o konferencji bliskowschodniej (Debata jedynki)
Goście Jedynki
Goście JedynkiFoto: Wojciech Kusiński

- Dla Stanów Zjednoczonych dobrą informacją byłoby dojście do porozumienia katarsko - saudyjskiego. Uważam, że jest to realne, w przeciwieństwie do innych kwestii zapowiedzianych na konferencji. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska izolują Katar oskarżając go o kontakty z Iranem - zwraca uwagę dziennikarz, Witold Repetowicz.

Jaki jest powód organizowania tego typu konferencji przez Polaków? - Jak dla mnie powód organizowania spotkań dla Bliskiego Wschodu przez nasz kraj jest dość zastanawiający, gdyż tak naprawdę nie mamy żadnych istotniejszych interesów na Bliskim Wschodzie, za wyjętkiem handlowych. Wchodząc w rolę organizatorów zyskujemy "punkty", które możemy wykorzystywać w relacjach z innymi państwami - twierdzi polski dyplomata Witold Jurasz.

Czy Stany Zjednoczone sprecyzowały cel, jaki miał być osiągnięty przez zorganizowanie spotkania dotyczącego kwestii bezpieczeństwa  Bliskiego Wschodu? - 11 stycznia Polska dowiedziała się o tym, że jest organizatorem konferencji, z wywiadu Sekretarza Stanu Mike'a Pompeo. W wywiadzie zostało zawarte ewidentne przesłanie antyirańskie, które jasno zachęca do przeciwstawienia się temu krajowi - dodaje politolog Marcin Zaborowski.

Co, jeśli konferencja będzie miała antyirański charakter? Czy może to zagrozić relacjom polsko - irańskim, które dotychczas przebiegały dobrze? Jaki jest prawdziwy interes Stanów Zjednoczonych w powołaniu tego typu konferencji?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Krzysztof Grzesiowski 

Goście: Witold Repetowicz (dziennikarz), Witold Jurasz (dyplomata), Marcin Zaborowski (politolog)

Data emisji: 13.02.2019

Godzina emisji: 17.24

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Refleksja mocno dojrzałego człowieka". Wywiad z Janem Olszewskim w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 17:55
Radiowa Jedynka w obszernym fragmencie przypomniała wywiad z Janem Olszewskim. Rozmowa została nagrana 4 czerwca 2016 roku w domu premiera. Z Janem Olszewskim rozmawiał Marek Mądrzejewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taśmy Jarosława Kaczyńskiego. Jak prezes PiS ustosunkował się do sprawy?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 19:34
"Gazeta Wyborcza" ujawniła tajne rozmowy prezesa partii PiS o jego wielkiej inwestycji spółki Srebrna. Co Jarosław Kaczyński wyraził na łamach tygodnika "Sieci" i jak ustosunkowali się do tych wypowiedzi nasi eksperci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja bliskowschodnia. Dlaczego nie obejmuje Iranu?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 19:54
Na środę i czwartek zostało zaplanowane spotkanie departamentu Stanów Zjednoczonych z Polskim MSZ, poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie. Konferencja ma odbyć się w Warszawie, gdzie delegację potwierdziło ok. 60 państw, natomiast krajem nieuczestniczącym w konferencyjnym dialogu będzie Iran. 
rozwiń zwiń