X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzeczniczka SLD o publikacji "Wprost": nie ma takiej umowy

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 13:37
Dziennikarze "Wprost" dotarli do tajnych dokumentów negocjacyjnych Lewicy, których zapisy mogą być próbą obejścia prawa. Rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska odniosła się do tych informacji.
Audio
  • Rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska o publikacji "Wprost" (Jedynka/W samo południe)
Anna Maria Żukowska, rzeczniczka SLD
Anna Maria Żukowska, rzeczniczka SLDFoto: PR

"Wprost" dotarł do tajnego załącznika przyjętego wraz z uchwałą Rady Krajowej partii Razem. "W dokumencie z początku sierpnia zawarte są ustalenia dotyczące wspólnego startu w wyborach parlamentarnych oraz planów dalszej współpracy SLD, Wiosny i Razem" - informuje tygodnik.

"W dokumencie czytamy, że SLD zobowiązuje się do finansowania wskazanej przez Razem organizacji pozarządowej "na poziomie 20 proc. uzyskanej subwencji, w oparciu o czteroletnią umowę, z sankcjami prawnymi uniemożliwiającymi jej rozwiązanie przed terminem. Z tajnego dokumentu wynika też, że Wiosna i Razem planują po wyborach powołanie wspólnej partii. Przy czym nie oczekują od Razem, że się do nich przyłączy. Razem zagwarantowało sobie też prawo do powołania niezależnego koła w przyszłym Sejmie" - pisze "Wprost".

Antoni Trzmiel pytał Annę Marię Żukowską o szczegóły umowy, o której donosi gazeta.

Rzeczniczka SLD stanowczo zaprzeczyła: "nie ma takiego załącznika, nie ma takiej umowy". - Niczego takiego nie widzieliśmy, ani niczego takiego nie podpisywaliśmy - dodała Anna Maria Żukowska.

Prowadzący audycję dopytywał, czy to możliwe, że członkowie partii Wiosna i Razem nie chcą żadnych pieniędzy za wspólny start z list SLD? - Dają przecież swoje "twarze" i wyniki w wyborach parlamentarnych - argumentował.

CZYTAJ TAKŻE<<<< Wyciekł tajny dokument z planem Lewicy. "Wiosna przestanie istnieć"

Anna Maria Żółkowska podkreśliła, że członkowie tych partii chcą być reprezentacją swoich wyborców w Sejmie. - Ustaliliśmy wspólnie, że jest to komitet wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Idziemy pod szyldem Lewicy, natomiast nie jest to koalicja wyborcza sensu stricto i takie kwestie nie mają prawa funkcjonować - zapewniła, dodając, że dla wyborców lewicy ważne jest, by oddawać głosy na komitet, który na pewno znajdzie się w parlamencie.

Antoni Trzmiel chciał wiedzieć, czy na pewno nie ma zobowiązania SLD do, jak pisze "Wprost": "Finansowania wskazanej przez Razem organizacji pozarządowej na poziomie 20 procent uzyskanej subwencji w oparciu o 4-letnią umowę z sankcjami prawnymi uniemożliwiającymi rozwiązanie (tej umowy - red.) przed terminem"?

- Nie ma czegoś takiego - zaznaczyła rzeczniczka SLD dodając, że piszą o tym "sympatyczni zwolennicy lewicy", którzy "lubią się parać plotkami i prowokacjami".

- Jedną z tych osób jest Jan Śpiewak, który dostał pracę w tygodniku „Wprost”. Szantażował mnie mówiąc, że jeśli nie otrzyma trzeciego miejsca na liście wyborczej, to pójdzie pracować do „Wprost” i będzie robił wszystko, by zaszkodzić komitetowi wyborczemu Lewicy. Dlatego nie dziwi mnie to, że teraz te artykuł się pojawiły - skwitowała.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Goście: Anna Maria Żukowska (rzeczniczka SLD)

Data emisji: 19.08.2019

Godzina emisji: 12.25

pkur/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Miller: przekroczenie progu 8-procentowego jest w zasięgu lewicowej koalicji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 22:06
- Przekroczenie progu 8-procentowego jest w zasięgu koalicji lewicowej, ale jest to duża wartość. Cztery lata temu mieliśmy podobną konstrukcję i zabrakło 0,5 procent, żeby wejść do Sejmu. Tamten przykład to czarny sen obecnych przywódców lewicy - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł Leszek Miller (SLD).
rozwiń zwiń