"Trójka pomaga". Irena Zając: naszym celem jest wparcie rodzin poległych policjantów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 10:05
20 grudnia na antenie Programu 3 Polskiego Radia odbędzie się charytatywna licytacja na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. - Naszym celem jest wesprzeć panie, które potrzebują pomocy, bo nagle zostały same - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Irena Zając z Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Myśliwiecka 357
Myśliwiecka 3/5/7Foto: A. Szklarczyk/PR

Gość "Sygnałów dnia" wskazała, że nagła śmierć funkcjonariuszy generuje potężne problemy dla ich żon. - Rolą naszej fundacji jest pomóc tym kobietom wychować swoje dzieci, dać im możliwość zdobycia wykształcenia - wskazała Irena Zając.

Agnieszka Kamińska  Prezes Polskiego Radia 1200.jpg
"Polskie Radio zawsze jest blisko tych, którzy potrzebują pomocy". Agnieszka Kamińska o akcji "Trójka pomaga"

Pomoc dzieciom i ich matkom

- Stało się naszą tradycją, że opłacamy tym dzieciom kursy prawa jazdy, licząc na to, że kiedyś kupią sobie samochód i będą miały do tego kwalifikacje - zaznaczyła gość "Sygnałów dnia". Dodała, że Fundacja pomaga także w zaspokojeniu bieżących potrzeb rodzin poległych policjantów. Wskazała, że kobiety, które straciły swoich mężów w latach 90., dzisiaj dzieci już wychowały, ale obecnie mają problemy ze zdrowiem. - Trzeba im pomóc zrealizować recepty - wskazała Irena Zając. 

- Generalnie, skupiamy się na biedzie, która dotyczy rodzin. Trzeba przyznać, że dochody - a znamy te wartości - nie są wystarczające, by zaspokoić wszystkie potrzeby - przyznała i wymieniła m.in. sprzęt niezbędny dzieciom do nauki zdalnej. - Bardzo ważną dla nas rzeczą jest możliwość wysłania tych rodzin na wspólny wyjazd. To jest dla nich ważne, zaprzyjaźniają się, dzielą się traumą, jaka ich spotkała. To jest forma terapii - zaznaczyła. 

Czytaj także: 

Na licytacji będzie można zdobyć m.in. wieczne pióro prezydenta Andrzeja Dudy, złotą broszkę pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, koszulkę i czapkę z autografem Igi Świątek, lot szkoleniowy policyjnym śmigłowcem, oraz rzeczy podarowane przez wychowanków Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Licytacja odbędzie się  w najbliższą niedzielę 20 grudnia na antenie Programu 3 Polskiego Radia.


Posłuchaj
06:59 Irena_Dziedzic--PR1_SC2 2020_12_18-08-40-19.mp3 Irena Zając o działaniach Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach ("Sygnały dnia"/ Jedynka)

 

W rozmowie więcej o tym, czym zajmuje się Fundacja. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Irena Zając (prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach)

Data emisji: 18.12.2020

Godzina emisji: 8.40

mbl/kh

Czytaj także

Marlena Maląg: realizacja programów społecznych nie jest zagrożona

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 08:00
- W rządzie nie było dyskusji o tym, czy programy społeczne mogą zostać w czasie pandemii zawieszone  - zapewniała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 
rozwiń zwiń