X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ambasador Chorwacji: razem z Polską możemy dać UE nową moc

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 08:31
Od 1 lipca Chorwacja będzie nowym członkiem Unii Europejskiej. Z tej okazji w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie zaplanowano imprezy, żeby - jak mówił w radiowej Jedynce ambasador tego kraju Ivan Del Vecchio - podziękować Polakom.
Audio
  • Ivan Del Vecchio o przystąpieniu przez Chorwację do UE (Sygnały dnia/Jedynka)
Flaga Chorwacji
Flaga ChorwacjiFoto: sxc.hu

- Jestem w Polsce od 4 lat i mogę powiedzieć, że na ostatniej prostej naszej drogi do Unii Europejskiej, gdy to było najtrudniejsze, Polska zawsze była do dyspozycji i pomagała. Wasz kraj ma tym zakresie ogromne doświadczenie. Jeszcze raz chciałem podziękować polskiemu prezydentowi, rządowi i całemu narodowi - mówił w "Sygnałach dnia" Ivan Del Vecchio.

Ambasador Chorwacji podkreślał świetnie stosunki polityczne z Polską i potrzebę bliższej współpracy gospodarczej. Za jej zwiastun uznał projekt korytarza Bałtyk-Adriatyk. - To nie jest tylko projekt Polski i Chorwacji, ale całej Środkowej Europy. To jest transport, energetyka, turystyka, powiązanie naszych portów na Bałtyku i Adriatyku. Jest to szansa, którą musimy wykorzystać. Korzyści z tego projektu będą mieć wszyscy - stwierdził.

>>>Tekst całej rozmowy

Ivan Del Vecchio wskazał również na rolę, jaką Polska i Chorwacja mogą wspólnie odegrać w przezwyciężaniu kryzysu w UE. - Polski entuzjazm związany z Unią i chorwacka chęć do wejścia do Unii akurat w tym momencie, gdy jest kryzys, to jest coś na czym Unia może polegać i co może dać Unii nową moc - podkreślał

O Chorwatach często mówi się, że są Polakami południa. Ivan Del Vecchio przyznał, że obie nacje rzeczywiście mają wiele wspólnego. - Jest taka teoria, że pochodzimy z tego samego plemienia słowiańskiego. Język jest dość podobny. Żaden Polak na naszym wybrzeżu nie zostanie głodny czy spragniony. Łączy nas też styl życia, kultura i religia. Chorwaci mówią o Janie Pawle II jako o swoim papieżu - tłumaczył ambasador.

Piątek 31 maja jest na antenie Jedynki Dniem Chorwacji.

Posłuchaj całej rozmowy Kamili Terpiał-Szubartowicz i jej gościa.

pg

Zobacz więcej na temat: Chorwacja Unia Europejska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chorwacja 28 członkiem UE. Wakacje nad Adriatykiem nadal z wizą

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 10:46
Europarlamentarzyści z wizytą w Chorwacji. Na trzy miesiące przed przystąpieniem tego kraju do UE deputowani z Komisji ds. Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów odwiedzili Zagrzeb.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chorwacja w UE. Komorowski: liczymy na dobrą współpracę

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 14:22
Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w Zagrzebiu, że Polska odczuwa wielką satysfakcję z integracji Chorwacji z Unią Europejską. Jak podkreślił, liczy na dobrą współpracę z Zagrzebiem na forum UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska i Chorwacja za dalszym rozszerzaniem Unii

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 17:32
Prezydent Ivo Josipović zapewniał Bronisława Komorowskiego, który przebywa z oficjalną wizytą w Zagrzebiu, że jego kraj opowiada się za dalszym rozszerzeniem Unii na Południe i Wschód.
rozwiń zwiń