"Lato z Radiem" nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 11:51
Tarnobrzeg, założony w 1593 roku przez rodzinę Tarnowskich, był początkowo ośrodkiem handlu i rzemiosła. W latach świetności przemysłu siarkowego, nazywany stolicą polskiej siarki, dziś to jedno z głównych miast Podkarpacia.
Audio
  • Rozmowa ze Zbigniewem Buczkiem, prezesem Kopalni Siarki "Machów"
  • Rozmowa z Grzegorzem Środą, twórcą postaci Henryka Sztygara
  • Rozmowa z Piotrem Dudą, historykiem regionalistą
Roman Czejarek i Heniek Sztygar
Roman Czejarek i Heniek Sztygar Foto: PR

Tarnobrzeg leży na prawym brzegu Wisły, w południowo-wschodniej Polsce, w województwie Podkarpackim. Specjalna Strefa Ekonomiczna – najmłodsza i najlepiej rozwijająca się, powstający Park Przemysłowo-Technologiczny i atrakcyjne tereny inwestycyjne – to tylko kilka atutów miasta.

Prawie 500 hektarów wody, 40 metrów głębokości i doskonałe warunki do żeglarstwa, windsurfingu i innych sportów wodnych – to Jezioro Tarnobrzeskie powstałe w miejscu dawnej kopalni siarki. To unikatowe na skalę światową przedsięwzięcie zaczyna przynosić efekty. Jezioro gości uczestników dorocznych regat żeglarskich i zawodów windsurfingowych towarzyszących festiwalowi szantowemu. Warto podkreślić, że jezioro ma niezwykle czystą i przejrzystą wodę, sprzyjającą zarybianiu - dlatego jest także atrakcją także dla płetwonurków i wędkarzy. Jezioro Tarnobrzeskie to wielka szansa dla miasta. Może stać się nie tylko miejscem atrakcyjnego i ciekawego wypoczynku dla okolicznych mieszkańców, ale także centrum turystycznym regionu gdzie wolny czas spędzać będę turyści z całej Polski.

Posłuchaj rozmowy ze Zbigniewem Buczkiem, prezesem Kopalni Siarki "Machów", na terenie której powstało Jezioro Tarnobrzeskie >>>
To prawdziwy raj dla: amatorów kąpieli, plażowania i beztroskiego, bezpiecznego wypoczynku, żeglarzy i miłośników sportów wodnych (na tych, którzy wolą aktywnie spędzać czas czekają kajaki, rowery wodne, a na najmłodszych kule do chodzenia po wodzie), miłośników nurkowania (sięgająca kilkunastu metrów przejrzystość wody, a w niej m.in. bogata roślinność oraz metrowe szczupaki przepływające obok tuż na wyciągnięcie ręki).

Posłuchaj rozmowy z Grzegorzem Środą, artystą plastykiem, bajkopisarzem, twórcą postaci Henryka Sztygara >>>

W Tarnobrzegu koncert "Lata z Radiem" odbędzie się 14 lipca na półwyspie nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Zagrają: Leszcze, Krzysztof Krawczyk i - jako gwiazda wieczoru - Stachursky. Najmłodszych fanów radiowej Jedynki zabawi jak zwykle Centrum Uśmiechu. Koncerty poprowadzą ulubieńcy publiczności - Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Start o godz. 16.00, wstęp wolny. Bawimy się do późnego wieczora.

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Dudą, historykiem regionalistą >>>

Czytaj także

"Lato z Radiem" w Ełku

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2012 12:43
W sobotę gościliśmy w Ełku. Na tych, którzy tam trafili, czeka mnóstwo atrakcji. Balony, skutery wodne i mnóstwo pięknych miejsc do kąpieli i uprawiania sportów wodnych.
rozwiń zwiń