Nie tylko ciepłe morze. Dlaczego lubimy jeździć do Chorwacji?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 19:00
- Polacy są bardzo aktywnymi turystami. Nie tylko leżą na plaży, lubią zwiedzać, a w Chorwacji jest mnóstwo do zwiedzania - powiedziała w Jedynce Chorwatka mieszkająca w Polsce Tanja Kusanovic.
Audio
  • Dlaczego Polacy lubią jeździć do Chorwacji?(Jedynka/Debata dnia)
Plaża w Chorwacji
Plaża w Chorwacji Foto: Kelovy/Wikipedia/domena publiczna

Chorwacja jest najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym wśród Polaków.  W tym roku wyjazd tak deklaruje 14 proc. badanych, którzy planują wakacje za granicą. Za miesiąc, 1 lipca kraj ten stanie 28. członkiem Unii Europejskiej.

Tanja Kusanovic zachwala rzymskie i greckie zabytki w Chorwacji. - Polscy turyści zawsze mają całą listę, co tam trzeba zrobić - powiedziała. Jej zdaniem Polacy polubili też chorwackie jedzenie. -  Ryba, owoce morza, risotto. Uwielbiają chorwacką kuchnię. Nie jeden Polak mi to powiedział - dodała.

Jurica Zorman, który również mieszka w Polsce od kilku lat, podkreślił, że Polaków i Chorwatów wiele łączy. – To jest słowiańska więź – powiedział. Jego zdaniem wspólna z Polską jest też piękna natura.  – Wszystkiego nie można pokazać w reklamach turystycznych, trzeba pojechać -  powiedział

Oboje śmieją, że 1 lipca, po wejściu Chorwacji do UE,  spodziewają się przede wszystkim  dobrej imprezy. 

Posłuchaj całej rozmowy Przemysława Szubartowicza z Tanją Kusanovic i Juricą Zormanem.

Zobacz więcej na temat: Chorwacja Unia Europejska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chorwacja 28 członkiem UE. Wakacje nad Adriatykiem nadal z wizą

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 10:46
Europarlamentarzyści z wizytą w Chorwacji. Na trzy miesiące przed przystąpieniem tego kraju do UE deputowani z Komisji ds. Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów odwiedzili Zagrzeb.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador Chorwacji: razem z Polską możemy dać UE nową moc

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 08:31
Od 1 lipca Chorwacja będzie nowym członkiem Unii Europejskiej. Z tej okazji w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie zaplanowano imprezy, żeby - jak mówił w radiowej Jedynce ambasador tego kraju Ivan Del Vecchio - podziękować Polakom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chorwacja jest pozytywnym wzorem dla krajów regionu"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 16:00
1 lipca 2013 Chorwacja stanie się 28. państwem członkowskim Unii Europejskiej. Czy inne kraje bałkańskie pójdą w jej ślady?
rozwiń zwiń