SuperSTARcie z Radiową Jedynką! Przepytaj gwiazdy, wybierz piosenki

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 14:06
W piątek 3 października w TVP2 ruszył nowy muzyczny show z udziałem gwiazd. Pierwszy Program Polskiego Radia przez cały czas trwania programu będzie prezentował konkursowe piosenki i rozmowy z gwiazdami programu. Zachęcamy słuchaczy do przepytywania gwiazd i udziału w konkursie.
Audio
  • Jak do SuperSTARcia przygotowuje się Natasza Urbańska? Słuchaj radiowej Jedynki, głosuj na przeboje, zadawaj pytania gwiazdom (Muzyczna Jedynka)
W SuperSTARciu zmierzą się m.in. Rafał Brzozowski, Natasza Urbańska i Monika Borzym. Program poprowadzi Antoni Królikowski
W SuperSTARciu zmierzą się m.in. Rafał Brzozowski, Natasza Urbańska i Monika Borzym. Program poprowadzi Antoni Królikowski Foto: PAP/Stach Leszczyński

Przez dziesięć tygodni o miano najbardziej wszechstronnego polskiego artysty ubiegać się będą: Reni Jusis, Rafał Brzozowski, Natasza Urbańska, Ramona Rey, Tomasz "Titus" Pukacki, Kasia Wilk, Monika Borzym, Mietek Szcześniak, Stanisław Karpiel-Bułecka i tenor Adam Sobierajski. "SuperSTARcie" to prawdziwe wyzwanie dla gwiazd, które nie tylko będą musiały odnaleźć się w nowych gatunkach muzycznych, ale też dać prawdziwe sceniczne show. Każdy z nich będzie pracować z najlepszymi producentami, tancerzami i choreografami po to, aby w kolejne piątki, w programach na żywo poddać się surowej ocenie telewidzów, którzy zadecydują, kto będzie przechodził do kolejnego odcinka, a kto odpadnie z rywalizacji.

Oryginalne wersje piosenek, które wykonywać będą gwiazdy SuperSTARcia w piątkowe wieczory, przez cały poprzedzający tydzień usłyszeć można TYLKO w radiowej Jedynce. Codziennie w audycji "Muzyczna Jedynka" (w godz. 13.00-15.00) nasi słuchacze mają także okazję wybrać swój ulubiony przebój w konkursie "SuperSTARcie w Muzycznej Jedynce", a dodatkowo w czwartki i piątki - szansę na zdobycie wejściówek na widownię show w studiu TVP2.

Trzy razy w tygodniu uczestnicy SuperSTARcia będą gośćmi w Pierwszym Programie Polskiego Radia w ramach "Muzycznej Jedynki".

Radiowa Jedynka będzie miała także swoje studio w TVP2, a zasiądzie w nim dziennikarka muzyczna Małgorzata Kościelniak. Za jej pośrednictwem słuchacze będą mogli zadawać pytania gwiazdom SuperSTARcia - pisząc na adres superstracie@polskieradio.pl.

W jury programu, które co tydzień doradzać będzie telewidzom w dokonaniu wyboru zasiądą: dziennikarz muzyczny Wojciech Mann oraz instrumentalista i producent fonograficzny Marcin Bors. W każdym odcinku "SuperSTARcia" dołączy do nich artysta specjalizujący się w wybranym gatunku muzycznym. W pierwszym odcinku była to Katarzyna Nosowska (rock), a w drugim Wojciech Kępczyński (musical). W kolejnych tygodniach w studiu TVP2 pojawią się jeszcze Małgorzata WdoWA Jaworska (rap), Urszula Dudziak (jazz), Kayah (pop), Aleksandra Kurzak (opera), Maria Sadowska (soul), Halina Mlynkova (folk), Dariusz Malejonek (reggae) oraz Ireneusz Dudek (blues). Program poprowadzą Marika i Antek Królikowski.

Jako pierwsza z programu odpadła Kasia Wilk. Stało się to w drugim odcinku, w którym uczestnicy wykonywali utwory z gatunku musical.

Kolejnym pechowcem, który odpadł był Stanisław Karpiel-Bułecka. Stało się to w odcinku 3.

W odcinku 4. z programem pożegnała się Reni Jusis. Choć jurorka Kaya ją właśnie uznała za najlepszą wykonawczynię muzyki pop, widzowie byli innego zdania.

"SuperSTARcie" w radiowej Jedynce od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-15.00, a w TVP2 w każdy piątek o 21.05.

(TVP/Jedynka/asz/ag/pg)

Czytaj także

Jedynkowy Przebój Wakacji wybrany! Słuchacze pokochali...

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 15:33
Najwięcej głosów spośród 25 kandydatów otrzymała piosenka "Pokochaj", którą śpiewa Maciej Mizgalski. W nagrodę artysta otrzyma zaproszenie na 24-godzinną sesję nagraniową w jednym ze studiów Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Test wznowi działalność? Gąssowski: obiecuję, jeszcze coś zrobimy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:56
- Nie ma koncertu i miejsca w Polsce, żeby ktoś nie przyszedł pytać o zespół Test. Niestety, nagrywając naszą jedyną dużą płytę, mówię o tym oficjalnie po raz pierwszy, nie mieliśmy szczęścia - powiedział Wojciech Gąssowski w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: moje piosenki mogą drażnić, byle nie były obojętne

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:00
Nowa płyta Renaty Przemyk "Rzeźba dnia" to pierwszy album, z którego artystka jest w pełni zadowolona. Jak tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce", pracowała nad nim dwa lata i dzięki temu wszystko jest dopięte na ostatni guzik. - To jest to, co chcę dać ludziom - powiedziała Przemyk.
rozwiń zwiń