X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radiowa Jedynka na Warszawskich Targach Książki

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 11:07
Tegoroczna impreza odbyła się w dniach 14-17 maja. Na Stadionie Narodowym w Warszawie była nasza wysłanniczka Magda Mikołajczuk.
Audio
 • 14.05.2015 - przyjdź na Warszawskie Targi Książki i spotkaj swoich ulubionych autorów. Zapraszamy także na stoisko radiowe (Aktualności Radiowej Jedynki)
 • 14.05.2015 - na Stadionie Narodowym ogłoszone zostaną nominacje do wielu nagród literackich, poznamy także laureatów kilku z nich (Aktualności Radiowej Jedynki)
 • 14.05.2015 - rewia mody i rewia nagród - zakończył się 1. dzień Warszawskich Targów Książki (Polska i świat/Jedynka)
 • 15.05.015 - 2. dnia WTK swoje książki podpisują polscy i zagraniczni autorzy. Warto też skorzystać z pomocy Ostrego Dyżuru Literackiego (Aktualności Radiowej Jedynki)
 • 15.05.2015 - Francuscy pisarze gośćmi honorowymi Warszawskich Targów Książki - są propozycje także dla dzieci, miłośników komiksów oraz... francuskich filmów (Z kraju i ze świata/Jedynka)
 • 15.05.2015 - na stoisku radiowym czekają na Państwa dziennikarze Radiowej Jedynki, którzy podpisują swoje książki (Aktualności Radiowej Jedynki)
 • 15.05.2015 - Dr Aga Skalpel, dr Ania Kuracja i dr Maria Plasterek wyleczą najtrudniejszy literacki przypadek. Nie tylko dziecięcy pacjenci uzyskają poradę na stanowisku Ostrego Dyżuru Literackiego (Popołudnie z Jedynką)
 • 15.05.2015 – Anna Walas z Instytutu Francuskiego o Przeglądzie Nowego Kina Francuskiego w kinie Muranów (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
 • 16.05.2015 – Laureaci konkursu "Mój busz po polsku" Mateusz Wyszogordzki, Jakub Pruski i Bartosz Pergół oraz Wojciech Feliksiak, dyrektor Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej i Bożena Dutko, sekretarz nagrody (Sobota z Radiową Jedynką)
 • Relacja Magdy Mikołajczuk i rozmowa z francuskim pisarzem Pierrem Lemaitrem, który mówi o plusach i minusach takich imprez jak targi (Sobota z radiową Jedynką)
 • 17.05.2015 - swoje książki na Targach podpisywali m.in. Philip Zimbardo ("Gdzie ci mężczyźni") i John Flanagan (seria fantasy "Zwiadowcy"). W kolejce po autografy ustawiły się tłumy (Niedziela z Radiową Jedynką)
Studio radiowej Jedynki podczas Warszawskich Targów Książki
Studio radiowej Jedynki podczas Warszawskich Targów KsiążkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Bieżących doniesień z targów można słuchać codziennie w Aktualnościach Radiowej Jedynki. W dniu rozpoczęcia imprezy (14.05) o programie WTK mówił Tadeusz Górny, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

W wieczornym "Magazynie Sztuk Wszelkich" Magda Mikołajczuk rozmawiała z Marcinem Baniakiem z Wydawnictwa Literackiego o książce "Notebook". - Takich publikacji jeszcze nie było - mówi gość Jedynki o książce, która ukazała się pod naszym patronatem i będzie czytana na naszej antenie w trakcie "Lata z Radiem.

W piątek w "Popołudniu z Jedynką" poruszyliśmy temat o "Ostrym dyżurze literackim". Specjaliści od książek badają potrzeby czytelnicze dzieci, określają ich oczekiwania, a potem doradzają i wskazują najlepsze dla nich lektury.
A w "Magazynie Bardzo Filmowym" mówiliśmy o towarzyszącym targom Przeglądzie Nowego Kina Francuskiego
W sobotnich "Sygnałach dnia" opowiedzieliśmy o nagrodzie im. prof. Jerzego Skowronka dla albumu "Archiwa rodzinne" wydanego dzięki wspólnej akcji radiowej Jedynki i Archiwów Państwowych.
Sobota jest "Dniem Reportażu" na targach, więc Magda Mikołajczuk rozmawiała o Międzynarodowej Nagrodzie Kapuścińskiego i o towarzyszącym tej nagrodzie konkursie dla gimnazjalistów i licealistów "Mój busz po polsku". Chodzi w nim o prace reporterskie - literackie, radiowe, filmowe, fotograficzne - inspirowane książką Kapuścińskiego "Busz po polsku".
W "Sobocie z Radiową Jedynką" rozmowa o Warszawskich Targach Książki między godz. 15 a 16.
W niedzielę po godz. 13.40 naszym gościem była Marta Orzeszyna, autorka książki "Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów".
Targi odwiedziliśmy też między godz. 15.15 a 16. Magda Mikołajczuk rozmawiała m.in. z red. Romanem Czejarkiem, który na targach prezentował swą książkę "Kochane Lato z Radiem".

***

ag/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od peruk do królów - droga fryzjera gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 15:00
Antoni Cierplikowski po dwóch latach w Paryżu "wyszedł z piwnicy", zasłynął fryzurą chłopczycy, a na liście jego klientek były m.in. Edith Piaf, Mata Hari, Marlena Dietrich, Pola Negri i Greta Garbo. Pochodzący z Sieradza Monsieur Antoine 100 lat temu podbił Paryż i Hollywood stając się najsłynniejszym fryzjerem świata!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podejmij wyzwanie Jedynki! Napisz opowiadanie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 13:41
Na laureatów konkursu "Opowiadanie z radiem w tle" czekają cenne nagrody. Wraz z ekspertami radzimy jak napisać dobry tekst, który trzymał będzie czytelnika w napięciu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto książki na Stadionie Narodowym. Pierwsze skrzypce gra Francja

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 12:31
- Jestem zaskoczony stopniem zaangażowania Francuzów – mówił w Jedynce Tadeusz Górny, członek zarządu spółki Targi Książki i wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.
rozwiń zwiń