Radiowa Jedynka na Warszawskich Targach Książki

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 11:07
Tegoroczna impreza odbyła się w dniach 14-17 maja. Na Stadionie Narodowym w Warszawie była nasza wysłanniczka Magda Mikołajczuk.
Audio
 • 14.05.2015 - przyjdź na Warszawskie Targi Książki i spotkaj swoich ulubionych autorów. Zapraszamy także na stoisko radiowe (Aktualności Radiowej Jedynki)
 • 14.05.2015 - na Stadionie Narodowym ogłoszone zostaną nominacje do wielu nagród literackich, poznamy także laureatów kilku z nich (Aktualności Radiowej Jedynki)
 • 14.05.2015 - rewia mody i rewia nagród - zakończył się 1. dzień Warszawskich Targów Książki (Polska i świat/Jedynka)
 • 15.05.015 - 2. dnia WTK swoje książki podpisują polscy i zagraniczni autorzy. Warto też skorzystać z pomocy Ostrego Dyżuru Literackiego (Aktualności Radiowej Jedynki)
 • 15.05.2015 - Francuscy pisarze gośćmi honorowymi Warszawskich Targów Książki - są propozycje także dla dzieci, miłośników komiksów oraz... francuskich filmów (Z kraju i ze świata/Jedynka)
 • 15.05.2015 - na stoisku radiowym czekają na Państwa dziennikarze Radiowej Jedynki, którzy podpisują swoje książki (Aktualności Radiowej Jedynki)
 • 15.05.2015 - Dr Aga Skalpel, dr Ania Kuracja i dr Maria Plasterek wyleczą najtrudniejszy literacki przypadek. Nie tylko dziecięcy pacjenci uzyskają poradę na stanowisku Ostrego Dyżuru Literackiego (Popołudnie z Jedynką)
 • 15.05.2015 – Anna Walas z Instytutu Francuskiego o Przeglądzie Nowego Kina Francuskiego w kinie Muranów (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
 • 16.05.2015 – Laureaci konkursu "Mój busz po polsku" Mateusz Wyszogordzki, Jakub Pruski i Bartosz Pergół oraz Wojciech Feliksiak, dyrektor Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej i Bożena Dutko, sekretarz nagrody (Sobota z Radiową Jedynką)
 • Relacja Magdy Mikołajczuk i rozmowa z francuskim pisarzem Pierrem Lemaitrem, który mówi o plusach i minusach takich imprez jak targi (Sobota z radiową Jedynką)
 • 17.05.2015 - swoje książki na Targach podpisywali m.in. Philip Zimbardo ("Gdzie ci mężczyźni") i John Flanagan (seria fantasy "Zwiadowcy"). W kolejce po autografy ustawiły się tłumy (Niedziela z Radiową Jedynką)
Studio radiowej Jedynki podczas Warszawskich Targów Książki
Studio radiowej Jedynki podczas Warszawskich Targów KsiążkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Bieżących doniesień z targów można słuchać codziennie w Aktualnościach Radiowej Jedynki. W dniu rozpoczęcia imprezy (14.05) o programie WTK mówił Tadeusz Górny, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

W wieczornym "Magazynie Sztuk Wszelkich" Magda Mikołajczuk rozmawiała z Marcinem Baniakiem z Wydawnictwa Literackiego o książce "Notebook". - Takich publikacji jeszcze nie było - mówi gość Jedynki o książce, która ukazała się pod naszym patronatem i będzie czytana na naszej antenie w trakcie "Lata z Radiem.

W piątek w "Popołudniu z Jedynką" poruszyliśmy temat o "Ostrym dyżurze literackim". Specjaliści od książek badają potrzeby czytelnicze dzieci, określają ich oczekiwania, a potem doradzają i wskazują najlepsze dla nich lektury.
A w "Magazynie Bardzo Filmowym" mówiliśmy o towarzyszącym targom Przeglądzie Nowego Kina Francuskiego
W sobotnich "Sygnałach dnia" opowiedzieliśmy o nagrodzie im. prof. Jerzego Skowronka dla albumu "Archiwa rodzinne" wydanego dzięki wspólnej akcji radiowej Jedynki i Archiwów Państwowych.
Sobota jest "Dniem Reportażu" na targach, więc Magda Mikołajczuk rozmawiała o Międzynarodowej Nagrodzie Kapuścińskiego i o towarzyszącym tej nagrodzie konkursie dla gimnazjalistów i licealistów "Mój busz po polsku". Chodzi w nim o prace reporterskie - literackie, radiowe, filmowe, fotograficzne - inspirowane książką Kapuścińskiego "Busz po polsku".
W "Sobocie z Radiową Jedynką" rozmowa o Warszawskich Targach Książki między godz. 15 a 16.
W niedzielę po godz. 13.40 naszym gościem była Marta Orzeszyna, autorka książki "Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów".
Targi odwiedziliśmy też między godz. 15.15 a 16. Magda Mikołajczuk rozmawiała m.in. z red. Romanem Czejarkiem, który na targach prezentował swą książkę "Kochane Lato z Radiem".

***

ag/pg

Czytaj także

Od peruk do królów - droga fryzjera gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 15:00
Antoni Cierplikowski po dwóch latach w Paryżu "wyszedł z piwnicy", zasłynął fryzurą chłopczycy, a na liście jego klientek były m.in. Edith Piaf, Mata Hari, Marlena Dietrich, Pola Negri i Greta Garbo. Pochodzący z Sieradza Monsieur Antoine 100 lat temu podbił Paryż i Hollywood stając się najsłynniejszym fryzjerem świata!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podejmij wyzwanie Jedynki! Napisz opowiadanie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 13:41
Na laureatów konkursu "Opowiadanie z radiem w tle" czekają cenne nagrody. Wraz z ekspertami radzimy jak napisać dobry tekst, który trzymał będzie czytelnika w napięciu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto książki na Stadionie Narodowym. Pierwsze skrzypce gra Francja

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 12:31
- Jestem zaskoczony stopniem zaangażowania Francuzów – mówił w Jedynce Tadeusz Górny, członek zarządu spółki Targi Książki i wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.
rozwiń zwiń