Czasowe wyłączenie radiowej Jedynki na falach długich

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 11:12
Niezmiennie można nas słuchać na falach krótkich UKF, dzięki odbiornikom cyfrowym – w technologii DAB+, w Internecie oraz na urządzeniach mobilnych.
Czasowe wyłączenie radiowej Jedynki na falach długich
Foto: Polskie Radio

W dniach 2-22 listopada 2015 roku nastąpi czasowe wyłączenie nadawania sygnału Pierwszego Programu Polskiego Radia na falach długich. Związane jest to z niezbędnymi pracami konserwacyjnymi masztów antenowych oraz planowanym montażem nadajnika cyfrowego DAB+ w Radiowym Centrum nadawczym w Solcu Kujawskim.

Przerwa w emisji radiowej Jedynki na falach długich planowana jest od poniedziałku 2 listopada od godz. 9.00 do niedzieli 22 listopada do godz. 20.00. W tym czasie w Radiowym Centrum nadawczym w Solcu Kujawskim przeprowadzone zostaną niezbędne prace konserwacyjne, a na maszcie antenowym, z którego nadawany jest na falach długich Pierwszy Program Polskiego Radia, zamontowany zostanie nadajnik DAB+. Wykonanie wszystkich wymienionych działań wymaga wyłączenia nadajnika długofalowego na okres ok. 3 – 4 tygodni.

Pierwszego Programu Polskiego Radia można cały czas słuchać dzięki nadajnikom UKF, na falach krótkich, których częstotliwość można sprawdzić pod adresem: UKF.JEDYNKA.POLSKIERADIO.PL, dzięki odbiornikom cyfrowym wokół 17 największych regionów miejskich w kraju.

Sygnał cyfrowy radiowej Jedynki dociera już do ponad połowy mieszkańców Polski (dokładne dane o zasięgu radia cyfrowego w technologii DAB+ dostępne są na stronie DAB.POLSKIERADIO.PL), oraz w Internecie na stronie JEDYNKA.POLSKIERADIO.PL jak również za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Aplikacje są dostępne za darmo do pobrania na telefony iPhone oraz tablety iPad w serwisie Apple App Store, na telefony z systemem Android w serwisie Google Android Market oraz na telefony Windows Phone 7 w serwisie Windows Phone Marketplace.

Pierwszy Program Polskiego Radia to stacja uniwersalna, łącząca tradycję i nowoczesność. Znajduje się w gronie trzech najchętniej słuchanych programów radiowych w Polsce i jest jednym z najczęściej cytowanych mediów w kraju. Radiowa Jedynka proponuje bogatą ofertę programową – począwszy od informacji, publicystyki krajowej i zagranicznej, poprzez pogłębione analizy i komentarze, edukację i poradnictwo, aż po szeroko pojętą kulturę i rozrywkę. Prezentuje muzykę adresowaną do słuchaczy w różnym wieku, klasykę literatury polskiej i światowej, jak również dzieła współczesnych pisarzy, liczne reportaże, słuchowiska Teatru Polskiego Radia, audycje dla dzieci, transmituje i relacjonuje również najważniejsze krajowe i światowe imprezy sportowe.

Zapraszamy do słuchania!

mat.prasowe

Zobacz więcej na temat: cyfryzacja DAB+ Polskie Radio
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak