X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdrowie psychiczne. Akcja "Miej to z głowy"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 14:00
"Miej to z głowy" to kampania na temat zdrowia psychicznego, ale także całodniowa akcja na antenie radiowej Jedynki. 11 stycznia w naszych audycjach rozmawialiśmy m.in. o tym, jak rozpoznać pierwsze symptomy choroby i gdzie szukać pomocy. 
Audio
  • Rozmowa z psychiatrą Markiem Juraszkiem (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Test do autodiagnozy (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Jak skutecznie radzić sobie ze stresem? (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Rozmowa Wojciecha Urbana z muzykiem Markiem Piekarczykiem (Cztery pory roku/Jedynka)
  • "Psychiatra to lekarz, jak każdy inny" (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Jak stres wpływa na nasze zdrowie psychiczne? (Debata Jedynka)
  • Dr Iwona Patejuk-Mazurek o tym, czym jest depresja (Ekspres Jedynki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Max4e Photo

W ramach tej inicjatywy powstała baza wiedzy o chorobach psychicznych, a także internetowy test do samodzielnego sprawdzenia swojej kondycji psychicznej. Narzędzie zostało opracowane przez zespół specjalistów z zakresu psychiatrii, psychologii, doradztwa zawodowego oraz ewaluacji i badań.

W Jedynce rozmawialiśmy o tym teście, zastanawialiśmy się również nad tym, jak radzić sobie z problemami psychicznymi i jak zadbać o zdrowie swoje i najbliższych. Tematy te poruszaliśmy w audycjach: "Sygnały dnia" (godz. 6.00 - 9.00), "Cztery pory roku" (godz. 9.00 - 12.00) oraz "Ekspres Jedynki" (godz. 15.00 - 19.00). Zdrowie psychiczne Polaków było też tematem "Debaty Jedynki".

Gośćmi audycji byli m.in.: Antoni Sobolewski (wiceprezes Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość), prof. Agata Szulc (prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), dr Iwona Patejuk-Mazurek (psychiatra), dr Sławomir Murawiec (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), prof. Piotr Gałecki (konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii), Marek Piekarczyk (wokalista, autor tekstów, który opowie o swojej chorobie - depresji).

***

Projekt "Ocena kondycji psychicznej" realizowany jest przez Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość, a finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2014–2020.

Inicjatywa skierowana jest do grup zawodowych wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia jako najbardziej narażone na stres, wypalenie zawodowe, lęki, depresję. Są to pracownicy administracji, nauczyciele i inni pracownicy edukacji, pracownicy służb mundurowych, pracownicy opieki zdrowotnej, pracownicy pomocy społecznej, studenci i wykładowcy akademiccy.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak