"Poluj na chwile". Jest Przebój Lata z Radiem 2018!

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 12:41
Konkurs odbywał się w dniach 25 czerwca - 23 lipca na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia w audycji "Lato z Radiem". Zadaniem uczestników było napisanie tekstu piosenki, do którego została skomponowana muzyka i jako przebój "Lata z Radiem" wielokrotnie pojawi się na antenie radiowej Jedynki. 
Audio
  • Przebój Lata z Radiem "Poluj na Chwile"
  • Jak powstawała piosenka "Poluj na chwile" (Lato z radiem/Jedynka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Lena Pan /Shutterstock.com

Do studia Radiowej Jedynki przyszło aż 258 propozycji. Zwycięzcą został Sylwester Siotor z Gałkowa Małego pod Łodzią i jego tekst "Poluj na chwile". Muzykę napisał Marek Kościkiewicz, a utwór nagrał Tomasz Korpanty.

Uroczysta premiera piosenki miała miejsce w Lecie z Radiem w poniedziałek, 23.07.2018 po godz. 11.30.

- Bardzo byłem ciekawy jaki tekst zostanie do mnie wysłany. Wiedziałem, że niekoniecznie będzie to piosenka, w której pojawią się słowa "lato" czy "wakcje", i że będzie to piosenka bardziej uniwersalna - mówi w "Lecie z Radiem" Marek Kościkiewicz.

kh


Czytaj także

Piosenka jest dobra na wszystko. Recepta na przebój

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 11:54
Jak napisać muzyczny przebój, czyli piosenkę, która będzie cieszyła się uznaniem słuchaczy i na długo zapadnie im w pamięć? A jeśli już taki przebój powstanie, to można go zgłosić na konkurs Polskiego Radia i stowarzyszenia ZAIKS na piosenkę stulecia.
rozwiń zwiń