Muzyczny weekend w Mrągowie. Piknik Country&Folk

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 08:16
Tomasz Szwed, Alicja Boncol, Droga na Ostrołękę i Tom Blizzard to wykonawcy, których już 28 lipca będzie można usłyszeć nie tylko na scenie Pikniku Country, ale również w radiowej Jedynce. 
Audio
 • Jerzy Głuszyk o Festiwalu "Piknik Country&Folk w Mrągowie (Muzyczna Jedynka)
 • Marcin Kusy rozmawia w Mrągowie z Tomaszem Szwedem, Mariuszem Kalagą i Wojciechem Dudkiewiczem (Muzyczna Jedynka)
 • Marcin Kusy rozmawia w Mrągowie z Bogusławą Zimmer, Michałem Lonstarem oraz Leszkiem Laskowskim i Jerzym Nastarowiczem (Colorado Band) (Muzyczna Jedynka)
 • Korneliusz Pacuda prowadzi audycję z Mrągowa (Przebojem w wakacje/Jedynka)
 • Relacja Martyny Podolskiej i Marcina Kusego z Mrągowa (Jedynka w drodze)
 • Marcin Kusy wspomina zmarłą Korę Jackowską oraz opowiada o sobotnim i niedzielnym programie Pikniku Country w Mrągowie (Sygnały dnia/Jedynka)
 • Relacja z Mrągowa (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
 • Martyna Podolska i Kajetan Tłokowski rozmawiają z Alicją Boncol (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
 • "Tu jest muzyka" z Mrągowa (jedynka)
 • Relacja Kajetana Tłokowskiego z Mrągowa (noc z Jedynką)
 • Martyna Podolska i Marcin Kusy podsumowują Piknik Country. Mówią też o zmarłym Tomaszu Stańce i rozmawiają z HLA For Transplantation. W trakcie relacji można posłuchać utworu wykonywanego wspólnie przez Korę i Tomasza Stańkę (Muzyczna Jedynka)
Mrągowo
MrągowoFoto: Shutterstock.com

Tym razem "Lato z Radiem" zostało zaprezentowane w stylu "country and western". Mrągowo to kolejna miejscowość na trasie kultowej audycji.

W sobotę (28.07) ze słuchaczami i mieszkańcami Mrągowa spotkał się Roman Czejarek. Dziennikarz "Lata z Radiem" wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiał nie tylko o muzyce country. Prowadzący audycję odwiedził też m.in. Muzeum Warmii i Mazur, Muzeum Sprzętu Wojskowego i Stację Badawczą PAN, na terenie której znajduje się ferma hodowli jeleniowatych. Mrągowo to jednak przed wszystkim kraina jezior, dlatego w programie nie zabrakło również rozmów na ten temat.

Dziennikarz Programu I Polskiego Radia pojawił się przy mrągowskim molo wraz  z wozem satelitarnym, lokując tam studio plenerowe i inne radiowe atrakcje – fotobudkę i koło fortuny. Za pośrednictwem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu – Światowego Centrum Słuchu z Kajetan można było wykonać bezpłatne badania.

Audycje z Mrągowa na antenie radiowej Jedynki były emitowane już od piątku 27 lipca. Z polskiej stolicy country zabrzmiała m.in. "Muzyczna Jedynka" (godz. 13.10-15.00). W trakcie audycji Marcin Kusy rozmawiał z Tomaszem Szwedem, Mariuszem Kalagą, Wojciechem Dudkowskim, a w drugiej części audycji z Bogusławą Zimmer (Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera), Michałem Lonstarem oraz Leszkiem Laskowskim i Jerzym Nastarowiczem (Colorado Band).


Marcin Kusy na tle jeziora Czos w Mrągowie fot. PR Marcin Kusy na tle jeziora Czos w Mrągowie fot. PR

Z Mrągowa zabrzmiała też audycja"Przebojem w wakacje" (godz. 20.10-21.00). Relacje z Mrągowa w Programie I Polskiego Radia pojawiły się też w nocy z  soboty na niedzielę w pierwszej godzinie audycji Mariusza Gzyla "Noc z Jedynką" (godz. 00.10-1.00).  

Wejście reporterskie Marcina Kusego z Warmii i Mazur było również w sobotnich "Sygnałach dnia" (godz. 8.40), a Paweł Sztompke, Martyna Podolska i Kajetan Tłokowska relacjonowali także w "Przebojach Przyjaciół radiowej Jedynki". W sobotę 28 lipca z Mrągowa nadawana była także "Nowa polska muzyka" (godz. 23.10-24.00). Audycję poprowadził Marcin Kusy.

Na finał 29 lipca dziennikarze Programu I Polskiego Radia podsumowali weekend w Mrągowie w niedzielnym wydaniu "Muzycznej Jedynki" (godz. 13.40-14.00).

***

37. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country&Folk w Mrągowie:

Piątek 27.07

- koncert zespołu Honky Tonk Brothers

- dwa specjalne  koncerty  jubileuszowe:

40-lecie działalności artystycznej Michała LONSTARA

40-lecie  działalności artystycznej TOMASZA SZWEDA

- koncert światowej  gwiazdy, wirtuoza gitary i wokalisty ALBERTA LEE (dwukrotnego laureata nagrody Grammy) z zespołem Music Road Pilots i specjalnym udziałem Sary Jory

- koncert jednego z najciekawszych artystów country z USA, którego liczne przeboje zajmowały pierwsze miejsca na amerykańskich listach przebojów country - DARRYLA WORLEYA

Sobota 28.07

- koncert zespołu Droga na Ostrołękę

- dwa specjalne koncerty jubileuszowe:

25-lecie działalności artystycznej ALICJI BONCOL

25-lecie działalności artystycznej MARIUSZA KALAGI

- koncert zespołu JASON LEE McKINNEY – USA grającego country, americanę i country rocka w najlepszym  południowym brzmieniu (southern roots).

- koncert jednego z najlepszych zespołów bluegrassowych FRANK SOLIVAN I DIRTY KITCHEN- USA, laureata prestiżowych nagród IBMA, nominowanego do nagrody Grammy.

Niedziela 29.07

- koncert laureata nagrody "Zespół Country Roku", jednego z najciekawszych i najbardziej zasłużonych zespołów country w Polsce - COLORADO BAND. W koncercie udział wezmą także zaproszeni goście, którzy nadadzą specjalny charakter wydarzeniu. 

- VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ – wyjątkowy koncert zespołu poprzedzający jesienną trasę, która promuje najnowszy album "ENT". 

mat.promocyjne/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak