Polskie artystki interpretują Leonarda Cohena

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 16:48
Piosenki legendarnego mistrza liryki, kompozytora i poety, w tłumaczeniu Macieja Zembatego, zinterpretowały na nowo czołowe polskie wokalistki, reprezentujące różne style i pokolenia. 
.
.Foto: mat. prasowe

Podczas siedmiu koncertów, na jednej scenie wystąpią: Urszula Dudziak, Grażyna Łobaszewska, Natalia Kukulska, Anita Lipnicka, Julia Pietrucha, Matylda Damięcka, Barbara Wrońska i Daria Zawiałow. 

Za oprawę muzyczną i aranżację koncertów odpowiada producent muzyczny, kompozytor i muzyk, znany chociażby z Republiki - Leszek Biolik.

- Cohena znałem właściwie od zawsze tak, jak słuchacz może poznać artystę. Wielokrotnie porywany muzycznymi fascynacjami wiedziałem, że zawsze mogę do niego wrócić. I wracałem - mówi Biolik. - Prywatnie, możliwość współtworzenia tego koncertu, to dla mnie wielki prezent od życia, możliwość okazania szacunku i niezwykła podróż - podkreśla producent.

Koncert jest energetycznym i magicznym spotkaniem przyjaciół grających utwory mistrza, który swoją twórczością inspiruje artystów od pokoleń. Niezapomniane przeboje "In My Secret Life", "Suzanne" czy "Dane Me To The End Of Love" będzie można usłyszeć w nowym, kobiecym wymiarze.

Koncerty odbędą się: 14.10 w Katowicach, 27.10 w Krakowie, 28.10 w Warszawie, 10.12 w Szczecinie, 14.12 w Gdyni, 15.12 w Poznaniu i 16.12 w Łodzi. 

mat.prasowe

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Leonard Cohen
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak