X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filip Wojciechowski Trio wystąpił z Polską Orkiestrą Radiową w ramach cyklu koncertów "To, co najpiękniejsze…"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 08:37
25 stycznia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbył się kolejny koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze…”. Tym razem Polskie Radio zaprosiło wybitnego pianistę Filipa Wojciechowskiego, który wystąpił z Polską Orkiestrą Radiową. Koncertu na żywo można było posłuchać na antenie radiowej Dwójki. Wydarzenie było także transmitowane w streamingu na stronie internetowej polskieradio.pl oraz retransmitowane w radiowej Jedynce.
Audio
  • Filip Wojciechowski: kocham muzykę, która do mnie przemawia (Muzyczna Jedynka)
  • Retransmisja koncertu „To, co najpiękniejsze…” (Noc z Jedynką)
mat. pras.
mat. pras.Foto: czwórka

„To, co najpiękniejsze… – Zima” to kolejny z serii wyjątkowych koncertów, których celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, wśród odbiorców, którzy poszukują kontaktu z kulturą wysoką.

Koncert podzielono na dwie części. W pierwszej wystąpił Filip Wojciechowski Trio w składzie:  Filip Wojciechowski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Cezary Konrad – perkusja. Gościnnie pojawił się Gary Guthman grający na trąbce. W drugiej części wieczoru zabrzmiał koncert fortepianowy F-dur George'a Gershwina w wykonaniu Filipa Wojciechowskiego oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

***

Filip Wojciechowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych m.in.: w Paryżu (Konkurs im. Claude Kahna), w Darmstad (Europejski Konkurs Chopinowski) oraz w Warszawie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Występował z recitalami na całym świecie i w tak renomowanych salach jak Filharmonia Berlińska, Opera House w Monte Carlo, Tokyo International Forum. W swoim dorobku artystycznym Artysta posiada liczne nagrania dokonane dla Polskiego Radia, m.in. autorską płytę „Moments”, na której pojawił się gościnnie Gary Guthman.

Zobacz więcej na temat: koncerty Polskie Radio
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak