Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski: Bieg Piastów to profesjonalna impreza, na którą przyjeżdża cały sportowy zimowy świat

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 14:16
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski oraz dyrektor Programu I Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wręczyli w Jakuszycach nagrody Programu I dla Justyny Kowalczyk – pierwszej Polki na mecie, oraz dla Pawła Klisza – najlepszego Polaka na mecie. W Jakuszycach odbył się główny wyścig 43. Biegu Piastów. Zawodnicy biegli na dystansie 50. kilometrów stylem klasycznym. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym wydarzenia.
Audio
  • Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski i dyrektor Programu I Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o tradycjach Biegu Piastów (W samo południe/Jedynka)
Dyrektor Programu I Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, laureat nagrody Programu I Paweł Klisz oraz ekipa radiowej Jedynki
Dyrektor Programu I Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, laureat nagrody Programu I Paweł Klisz oraz ekipa radiowej JedynkiFoto: Magdalena Miętek/Polskie Radio

Bieg Piastów to zawody, w których uczestniczą sportowcy z całego świata. Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski powiedział w radiowej Jedynce, że organizatorzy przywiązują wagę do każdego szczegółu. – Historia tego miejsca liczy się w dziesiątkach lat. Słyszałem wiele na temat dynamicznego rozwoju tego miejsca i absolutnie zgadza się to z tym, co widzę teraz. Wiem, że organizatorzy przywiązują wagę do każdego szczegółu. To profesjonalna impreza, na którą przyjeżdża cały sportowy zimowy świat - mówił.

laureaci 1200.jpg
Radiowa Jedynka na 43. Biegu Piastów

Dyrektor radiowej Jedynki Agnieszka Kamińska zaznaczyła, że bieg doskonale wpisuje się w misję programu I Polskiego Radia. – Powrót Gimnastyki porannej o godzinie 5.50 to element promowania sportu, zdrowego stylu życia i dbania o siebie. Tak więc radiowa jedynka i Bieg Piastów to jedno ciało.

Bieg Piastów to największy polski bieg narciarski, należący do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet. Jest rozgrywany od 1976 roku na naturalnych trasach w Górach Izerskich na Dolnym Śląsku, ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Na starcie głównego biegu stanęło tysiąc czterystu biegaczy z niemal trzydziestu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Australii. W zawodach startują zawodnicy na każdym poziomie: od amatorów po mistrzynię świata i olimpijską Justynę Kowalczyk. 


Paweł Klisz, Justyna Kowalczyk, Andrzej Rogoyski i Agnieszka Kamińska Paweł Klisz, Justyna Kowalczyk, Andrzej Rogoyski i Agnieszka Kamińska

IAR/abi