X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowa prowadząca kultową audycję "Gimnastyka poranna" w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 13:26
Aleksandra Żelazo to trenerka, nauczycielka jogi i pilatesu, prowadzi grupę sportową #ŻelazneDziewczyny, teraz będzie również motywować słuchaczy radiowej Jedynki do porannej rozgrzewki i zdrowego stylu życia. Najbliższy trening z Aleksandrą Żelazo na antenie Programu 1 Polskiego Radia oraz w streamingu wideo rozpocznie się w czwartek 18 kwietnia o godz. 5.50.
Aleksandra Żelazo
Aleksandra ŻelazoFoto: mat.prom.

– Joga daje mi spokój i równowagę. Dzięki fitnessowi mam atomową energię, a pilates to mój sposób na żelazną kondycję. Gdy dodam do tego zdrową, "zieloną" kuchnię, mam swoją receptę na bycie fit, a to dla mnie znaczy: sprawna i szczęśliwa. Razem damy sobie radę z każdym żelaznym wyzwaniem! – zapewnia nowa prowadząca "Gimnastykę poranną".

Aleksandra Żelazo jest laureatką radiowego konkursu na prowadzącą tę audycję. Kandydatki wysyłały zgłoszenia wraz z 60-sekundowym demo, na którym prezentowały i komentowały proponowany przez siebie zestaw ćwiczeń. Jury, dokonując wyboru, wzięło pod uwagę oryginalność, kreatywność, pomysłowość, a także styl prezentowania się przed kamerą, sposób mówienia i poprawność językową. Pod tym adresem znajduje się nagranie pierwszej audycji poprowadzonej przez laureatkę konkursu.

"Gimnastyka poranna" na antenę radiowej Jedynki powróciła 1 lutego. Do aktywnego rozpoczęcia dnia zachęcają już: Piotr Galus oraz Łukasz Owczarski – młodzi i wysportowani propagatorzy zdrowego stylu życia. Audycja emitowana jest od poniedziałku do piątku o godz. 5.50. Streaming wideo dostępny jest na profilu Programu 1 Polskiego Radia na Facebooku.

___________
15 maja 1928 roku rozgłośnia poznańska jako pierwsza w Polsce wprowadziła gimnastykę. Audycję prowadził doktor Karol Hoffmann – lekkoatleta, trener i propagator edukacji sportowej. Po kilku prostych poleceniach każdy mógł rozwijać swoją sprawność fizyczną przez siedem minut przy fortepianowym akompaniamencie Franciszka Wasikowskiego. – W skuteczność swojej gimnastyki wierzę na podstawie listów, jakie otrzymuję od słuchaczy, a właściwie od pań – mówił Karol Hoffman. Ostatnią "Gimnastykę poranną" Karol Hoffman nagrał 27 lutego 1971 r., w przededniu swojej śmierci. Jego dzieło kontynuowali inni autorzy – najdłużej doktor Lech Erdmann, ale także np. Włodzimierz Szaranowicz.


Zobacz więcej na temat: gimnastyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak