XVIII Święto Polskiej Niezapominajki w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 20:00
15 maja br. roku, w Święto Polskiej Niezapominajki, Program 1 Polskiego Radia odwiedził Szkołę Podstawową w Świnkowie, której patronem jest redaktor Andrzej Zalewski – wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, prezenter pogody w radiowej Jedynce i pomysłodawca wydarzenia. Z kolei w niedzielę 19 maja dziennikarze relacjonowali obchody 18. Święta Polskiej Niezapominajki zorganizowane przez Lasy Państwowe w Jedlni-Letnisku.
Audio
  • Święto Polskiej Niezapominajki w Radiowej Jedynce (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Święto Polskiej Niezapominajki w Radiowej Jedynce (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Święto Polskiej Niezapominajki w Radiowej Jedynce (Ekspres Jedynki)
  • Rozmowa z Jerzym Jackiem Karaszkiewiczem - nadleśniczym Nadleśnictwa Radom - o Święcie Niezapominajki (Czas pogody/Jedynka)
  • Rozmowa z Edytą Nowicką z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu o Święcie Niezapominajki (Czas pogody/jedynka)
  • Rozmowa o ptakach z sokolnikiem Radosławem Sulczyńskim oraz Antonim Ziębą, bajarzem (Muzyczna Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Marek Mierzejewski/Shutterstock

W środę (15.05) w Szkole Podstawowej w Świnkowie pod hasłem "Ocalić od zapomnienia" odbyły się oficjalne uroczystości związane z upamiętnieniem święta zainicjowanego przez patrona szkoły. Izbę pamięci Andrzeja Zalewskiego otwarto w Szkole Podstawowej jego imienia w Świnkowie. Na miejscu był Patryk Michalski.

Relacji przygotowanych przez reportera radiowej Jedynki można było posłuchać w audycjach: "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00) oraz w "Ekspresie Jedynki" (godz. 15.00-18.00) i w serwisach informacyjnych.

Centralne obchody Święta Polskiej Niezapominajki  odbyły się 19 maja w godz. 11.00 - 16.00 w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku. Były to m.in. prezentacje i warsztaty edukacyjne, spotkanie z leśnikami, rywalizacje sportowe oraz koncerty. Przebieg uroczystości relacjonowali prezenterzy pogody Programu 1 Polskiego Radia: Anna Hardej i Maciej Oswald w audycjach: "Czas pogody" oraz w "Muzycznej Jedynce" po godz. 14.00.

_________

Święto Polskiej Niezapominajki zostało zainicjowane w 2002 roku przez Andrzeja Zalewskiego – wieloletniego dziennikarza Polskiego Radia prowadzącego audycję "Ekoradio" i prezentującego autorskie prognozy pogody w radiowej Jedynce. To coroczna akcja edukacyjna, której celem święta jest promocja przyrody i dbałość o środowisko. Akcji przyświeca także idea, że warto zachować od zapomnienia ważnych ludzi, miejsca oraz chwile.

mat.promocyjne/kh/ag/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak