X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przystanek Historia". Nowy cykl w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:13
Nowy cyklu "Przystanek Historia" realizowanego przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Audycje będą się ukazywać na antenie radiowej Jedynki co dwa tygodnie, w środy, od 10 lipca począwszy do grudnia br. i poświęcone będą ważnym wydarzeniom, które wpłynęły na dzieje Polski w XX wieku oraz ludziom, którzy tę historię tworzyli.
Tłumy zgromadzone w Pałacu Wersalskim  w dniu 28 czerwca 1919 roku
Tłumy zgromadzone w Pałacu Wersalskim w dniu 28 czerwca 1919 rokuFoto: shutterstock.com/Everett Historica

Każda audycja będzie miała formę magazynu, w którym znajdą się także: recenzja książki historycznej i zapowiedzi ciekawych wydarzeń organizowanych przez IPN.

Tematem głównym pierwszej audycji będzie 100-lecie Konferencji wersalskiej przypomnianej przez IPN w wystawie "…Będzie wielka, albo nie będzie jej wcale. Walka o granice Polski w latach 1918–1921" . Przy tej okazji zwrócimy także uwagę na film animowany "Niezwyciężeni" o walce Polaków o odzyskanie wolności w latach 1939-89.

Z kolei 11 lipca przypada 76 rocznica zbrodni wołyńskej. Opowiemy o ciekawym projekcie, w który zaangażowana jest młodzież z Lublina porządkująca na Ukrainie miejsca związane z tą tragiczną historią. Polecimy także interesującą książkę Małgorzaty Winkler-Pogody „Miałam syna Emila. Wywiad rzeka z Krystyną Barchańską-Wardęcką" o Emilu Barchańskim najmłodszej ofierze stanu wojennego".

Gośćmi audycji będą: dyrektor Biura Badań Historycznych IPN prof. Włodzimierz Suleja ,Tomasz Sikorski z Biura Edukacji Narodowej IPN oraz dr Leon Popek - Naczelnik Wydziału Kresowego Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

***

Na audycję "Przystanek historia" w środę (10.07) o godz. 19.05 zaprasza Paweł Lekki.

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak