Radiowa Jedynka znad morza i spod Grunwaldu

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 09:34
Podczas weekendu (13-14.07) wakacyjnych audycji radiowej Jedynki można było posłuchać na żywo z nadbałtyckich plaż. Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia wybrali się do Stegny i do Jantaru. Byli także pod... Grunwaldem.
Audio
 • Stegna - rozmowa z ratownikami - A. Hardej (Jedynka/ Lato z Radiem)
 • Stegna - rozmowa z ratownikiem Bartoszem Nowakiem - A. Hardej (Jedynka/ Lato z Radiem)
 • Stegna - rozmowa z ratownikiem Antonim - A. Hardej (Jedynka/ Lato z Radiem)
 • Stegna - rozmowa z ratownikami - A. Hardej (Jedynka/ Lato z Radiem)
 • Rozmowa z twórcami "W Jezioranach" o odsłonięciu ławeczki audycji w Stegnie (Ekspres Jedynki)
 • Relacja Patryka Michalskiego z zawodów w poławianiu bursztynu w jantarze (Ekspres Jedynki)
 • XXI Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu w Jantarze. Relacja Patryka Michalskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
 • "Lato z Radiem" spod Grunwaldu. Część 1 (Jedynka)
 • "Lato z Radiem" spod Grunwaldu. Część 2 (Jedynka)
 • "Lato z Radiem" spod Grunwaldu. Część 3 (Jedynka)
 • Relacja Patryka Michalskiego z zawodów w poławianiu bursztynu w Jantarze (Jedynka/ W samo południe)
 • XXI Mistrzostwa w Poławianiu Bursztynu w Jantarze. Relacja Patryka Michalskiego (Jedynka/ Polska i Świat)
 • Odsłonięcie ławeczki na Bulwarze Radiowej Jedynki w Stegnie. Relacja Grzegorza Frątczaka (Jedynka/ Czas pogody)
 • Relacja Patryka Michalskiego ze Stegny (Jedynka/ Aktualności Radiowej Jedynki)
Bulwar Radiowej Jedynki w Stegnie
Bulwar Radiowej Jedynki w StegnieFoto: Magdalena Miętek / Polskie Radio

W programie była m.in. relacja z odsłonięcia kolejnej ławeczki na Bulwarze Radiowej Jedynki - uczynili to bohaterowie ulubionej powieści radiowej słuchaczy Jedynki "W Jezioranach". Nie zabrakło także informacji z Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu, a także kultowej audycji "Lato z Radiem".

Tematem przewodnim piątkowej audycji "Lato z Radiem" (godz. 9.00-12.00) był zawód ratownika wodnego. Anna Hardej odwiedziła ratowników w Stegnie i sprawdziła, jakie obowiązki spoczywają na ludziach odpowiedzialnych za nasze życie.

Tego dnia Karolina Rożej zaprosiła na "Ekspres Jedynki" (godz. 15.00-18.00) ze studia plenerowego, które stanęło na Bulwarze Radiowej Jedynki. Również w piątek oraz w sobotę Patryk Michalski, reporter Programu 1 Polskiego Radia, relacjonował przebieg XXI Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu w Jantarze.

Z kolei w niedzielę 14 lipca po godz. 10.00 bohaterowie powieści radiowej "W Jezioranach" odsłonili swoją ławeczkę na Bulwarze Radiowej Jedynki. Wydarzenie relacjonował Grzegorz Frątczak. To jednak nie był koniec atrakcji dla fanów przygód rodziny Jabłońskich. Aktorów popularnego słuchowiska można było także spotkać o godz. 15.00 w Ośrodku Wypoczynkowym "Bałtyk" przy ul. Wczasowej 7 w Stegnie, podczas prezentacji na scenie kolejnego odcinka powieści, emitowanego tego samego dnia na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

W sobotę 13 lipca radiowa Jedynka odwiedziła także Grunwald po to, by w kolejną rocznicę bitwy udać się na grunwaldzkie pola i wśród szczęku mieczy oraz rycerskich pieśni przyjrzeć się, jak po raz kolejny wojska Władysława Jagiełły i księcia Witolda pokonują Krzyżaków. Na miejscu nie zabrakło potyczek łuczników, walki mieczem jednoręcznym, nauki chorału gregoriańskiego oraz turnieju bardów. Grunwald w imieniu Programu 1 Polskiego Radia zdobywała Marta JanuszewskaPonadto reporterzy radiowej Jedynki przez cały weekend relacjonowali wydarzenia z udziałem Programu 1 Polskiego Radia w wybranych audycjach ("Sygnały Dnia", "W samo południe", "Polska i Świat") oraz w "Aktualnościach".

Zapraszamy do wysłuchania załączonych nagrań.

informacja prasowa/DS