"Lato z Radiem Festiwal 2019" grało w Pucku! Posłuchaj koncertów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 12:00
19 i 20 lipca Puck zamienił się w najbardziej rodzinne i muzyczne miasto Polski! Koncertom towarzyszyło mnóstwo festiwalowych atrakcji. Wystąpili Daria Zawiałow, Kasia Kowalska, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band, Kapela ze Wsi Warszawa i Warszawskie Combo Taneczne. 
Audio
 • Występ Kasi Kowalskiej podczas koncertu "lato z Radiem festiwal" w Pucku
 • Występ Darii Zawiałow podczas koncertu "lato z Radiem festiwal" w Pucku
 • Nadmorskie "slow city": Puck. Część 1 (Lato z radiem/Jedynka)
 • Nadmorskie "slow city": Puck. Część 2 (Lato z radiem/Jedynka)
 • Marcin Kusy rozmawia z Piotrem Baronem i Tomaszem Żądą (Muzyczna Jedynka)
 • Damian Sikorski opowiada o atrakcjach towarzyszących "Lato z Radiem Festiwal 2019" (Muzyczna Jedynka)
 • Rozmowa z dyrektor Programu 2 PR Małgorzatą Małaszko (Muzyczna Jedynka)
 • Damian Sikorski opowiada o strefie muzycznej (Muzyczna Jedynka)
 • Roman Czejarek o Kaszubach i języku kaszubskim (Muzyczna Jedynka)
 • Historia Kaszub (Ekspres Jedynki)
 • Język kaszubski (Ekspres Jedynki)
 • Nauka języka kaszubskiego cz. 1 (Ekspres Jedynki)
 • Nauka języka kaszubskiego cz. 2 (Ekspres Jedynki)
 • Nauka języka kaszubskiego cz. 3 (Ekspres Jedynki)
Daria Zawiałow podczas koncertu Lato z Radiem festiwal w Pucku
Daria Zawiałow podczas koncertu "Lato z Radiem festiwal" w PuckuFoto: PR24

W najchętniej odwiedzanych miejscach miasta w piątek i w sobotę w Strefach: Muzycznej, Familijnej i Relaksu na gości czekało wiele niespodzianek. Fani spotykali tam artystów, dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia, mogli wziąć udział w audycjach na żywo. W Strefie Familijnej specjalne propozycje dla najmłodszych przygotowało Polskie Radio Dzieciom. Wstęp na wszystkie wydarzenia był wolny.

Płyta Lato z Radiem
Płyta "Lato z Radiem Festiwal 2019" 

W piątek 19 lipca na Stadionie Miejskim od godz. 20.00 wystąpili: Warszawskie Combo Taneczne oraz Kapela ze Wsi Warszawa. Drugiego dnia, w sobotę 20 lipca od godz. 18.00, koncerty zagrali: Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy z gościnnym udziałem Sławka Uniatowskiego, który zaśpiewał repertuar Zbigniewa Wodeckiego, zaraz potem wystąpił we wspaniałym solowym koncercie. Wieczór zakończyła Daria Zawiałow, która tak zapraszała na sobotę: "Zapewniamy ogień! Serdecznie zapraszamy na koncert w Pucku!"

Tradycyjnie już fantastycznym koncertom towarzyszyły spotkania z artystami oraz dziennikarzami Polskiego Radia w Strefie Muzycznej, atrakcje przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom w Strefie Familijnej oraz zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu w Strefie Relaksu.

Strefa Muzyczna ulokowana na Zielonej Plaży, zapraszała od piątku 19 lipca od godz. 15.00. Gospodarzem Strefy był Damian Sikorski – dziennikarz radiowej Czwórki, który opowiadał o cieszącym się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych wykonawców plebiscycie „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Właśnie zakończyła się kolejna jego edycja, w sierpniu poznamy laureatów: to im wyda płytę w Agencja Muzyczna Polskiego Radia! Jednym z gości był dziennikarz radiowej Trójki Piotr Baron, który wieczorem – od godz. 19.00 poprowadził stamtąd "Listę przebojów Trójki". Wcześniej można było zadać pytania, jakich nie byłoby okazji zadać w innych okolicznościach zespołowi Warszawskie Combo Taneczne oraz jego liderowi Jankowi Młynarskiemu. Do Strefy Muzycznej zawitała także Kapela ze Wsi Warszawa – jeden z najbardziej na świecie cenionych i lubianych zespołów folkowych, była to więc wyjątkowa okazja, aby muzyków podpytać o to, jak zmienia się życie kilka lat po tym, jak wygrało się konkurs "Nowa Tradycja" w Polskim Radiu (od tego zaczęła się kariera Kapeli).

Sobota w Strefie Muzycznej była równie ciekawa: od godz. 12.00 można było spotkać festiwalowych gości w mniej formalnych okolicznościach. A pojawili się w niej m.in. Sławek Uniatowski, który dał się poznać jako genialny wykonawca piosenek Franka Sinatry i Zbigniewa Wodeckiego, teraz już jako wykonawca własnego repertuaru. Piotr Metz, dyrektor artystyczny Festiwalu, jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy muzycznych, który rozmawiał chyba ze wszystkimi największymi legendami muzycznymi świata oraz gwiazda młodego pokolenia Daria Zawiałow. Publiczność miała też okazję posłuchać rozmowy Damiana Sikorskiego z Marcinem Kusym, szefem muzycznym radiowej Jedynki, jednym z prowadzących tegoroczne koncerty, ale też autorem wyboru utworów na płytę "Lato z Radiem Festiwal 2019". Z kolei gościem Piotra Barona był Piotr Kostrzewa z Chopin University Big Band, który jak mało kto potrafi porwać publiczność: i stylem dyrygowania, i opowiadaniem o muzyce, wykonawcach i pasji do tego, co robi. Wszystkie rozmowy były relacjonowane na portalu polskieradio.pl oraz latozradiem.pl

Na gości w Strefie Muzycznej czekały też inne niespodzianki: sklepik muzyczny, gdzie można się było zaopatrzyć w płytę "Lato z Radiem Festiwal 2019" oraz płyty wydawane przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, strefa VR oraz strefa wielośladów, w której można było wspólnie z muzykami „złożyć” własny utwór instrumentalny z osobno nagrywanych dźwięków. W Zakopanem, gdzie wystartował tegoroczny Festiwal, do późnych godzin wieczornych setki uczestników z powodzeniem spróbowały tu swoich sił.

Na maluchów i ich rodziców mnóstwo atrakcji czekało w Strefie Familijnej, w której rządy objęli dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. Na Zielonej Plaży przez dwa festiwalowe dni od godz. 12.00 można było uczestniczyć w nauce piosenek, które poprowadziła Martyna Chuderska, nauce gry na bębnach afrykańskich, a także wziąć udział w niezwykle atrakcyjnych dla dzieci warsztatach reporterskich, posłuchać czytanek z odgrywanymi rolami przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Wiele dzieci zainteresowały gry i zabawy sportowe, niezwykle zabawne „Kalamabury muzyczne” oraz spektakl cyrkowy z - uwaga - warsztatami cyrkowymi! Przez całe dwa dni w Strefie Familijnej czekało dzieci m.in. malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia oraz kącik reporterski, w którym można było nagrać pozdrowienia dla bliskich.

Dla spragnionych odpoczynku po muzycznych emocjach Ola Żelazo prowadząca „Poranną gimnastykę” w radiowej Jedynce, proponowała aktywny wypoczynek w Strefie Relaksu, która znajdowała się na plaży Puck. W programie m.in. relaks przy muzyce, ćwiczenia wyciszające, joga, pilates, hula-hoop i wiele innych atrakcji dla aktywnych. 

Z Pucka, przez dwa dni wszystkie anteny Polskiego Radia nadawały najbardziej popularne audycje ze studiów plenerowych z udziałem publiczności. Poza uwielbianą przez słuchaczy Jedynki audycją „Lato z Radiem” nadawaną z Rynku Miasta w piątek i sobotę od godz. 9.00, z puckiego rynku transmitowane były pierwszego dnia specjalne wydanie "Muzycznej Jedynki" (od godz. 13.00) oraz "Ekspres Jedynki" (od godz. 15.00). Audycje plenerowe Polskiego Radia to niezwykła okazja, aby zobaczyć kulisy radia i popularnych prowadzących na żywo.

Dla tych, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w wydarzeniu w Pucku, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można było oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.


. .

mat.promocyjne/kh/ag