"Lato z Radiem Festiwal 2019" zagrało w Stalowej Woli

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 08:00
Koncerty "Lato z Radiem Festiwal" 2019 w Zakopanem i Pucku cieszyły się ogromnym powodzeniem. 9 i 10 sierpnia najlepszej polskiej muzyki, rozmów z artystami oraz audycji muzycznych Polskiego Radia na żywo można było posłuchać w Stalowej Woli.
Audio
  • "Muzyczna Jedynka" w Stalowej Woli, cz.1 (Jedynka)
  • "Muzyczna Jedynka" w Stalowej Woli, cz.2 (Jedynka)
  • Koncert zespołu Perfect (Jedynka/ Festiwal Lat z Radiem)
Koncert Korteza podczas Lato z Radiem Festiwal 2019 w Stalowej Woli
Koncert Korteza podczas "Lato z Radiem Festiwal 2019" w Stalowej WoliFoto: Darek Kawka/Polskie Radio

Kortez, Kasia Kowalska, Perfect, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy i Kapela ze Wsi Warszawa – koncerty, spotkania z gwiazdami i dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia, konkursy i inne atrakcje w strefach festiwalowych. Na dwa dni Stalowa Wola stała się największym muzycznym i rodzinnym centrum w Polsce. Wstęp na wszystkie wydarzenia był wolny.

W piątek 9 sierpnia o godz. 19.00 do wspólnej zabawy na Błoniach Nadsańskich zaprosiła HLA 4 TRANSPLANT. Zespół HLA jest - jak sam o sobie pisze - bojowym ramieniem Fundacji dla Transplantacji "Zostaw serce na ziemi", promującym ideę przeszczepów poprzez muzykę i sztukę. Jako druga zagrała Kapela ze Wsi Warszawa, jeden z najbardziej znanych na świecie zespołów folkowych. Swoją karierę Kapela zaczynała z Polskim Radiem, wygrywając konkurs „Nowa Tradycja”. Muzycy za zaszczyt poczytują sobie udział w Festiwalu „Lata z Radiem” w nowej, muzycznie bogatszej  formule. Wieczór zakończył koncert legendy – zespołu Perfect. Kto nie zna takich evergreenów jak „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, czy „Niepokonani”? W Stalowej Woli grupa wykonała m.in. utwór „Ludzie niepowszedni”, który znalazł się na płycie „Lato z Radiem Festiwal 2019". Zachęcamy do wysłuchania załączonego nagrania z koncertu!

W sobotę 10 sierpnia imprezę rozpoczął o godz. 18.00 Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Niezapomnianych wzruszeń dostarczył Sławek Uniatowski, który z akompaniamentem Big Bandu wykonał piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Sławek Uniatowski wystąpił też solo, przypominając przeboje ze swojej autorskiej płyty "Metamorphosis": "Każdemu wolno kochać", "Honolulu" czy "5 rano", do której słowa napisał Organek. Zmianę nastroju zapewniła rockowa Kasia Kowalska, która od ponad 25 lat króluje na listach przebojów. – Propozycja zagrania na "Lato z Radiem Festiwal" przyszła niepodziewanie, ale koncert w Pucku był niesamowity. Tym bardziej cieszę się, że mogę zagrać też w Stalowej Woli. Poza tym publiczność "Lata z Radiem" to także moja publiczność, często w Polskim Radiu grane są moje utwory – mówi Kasia Kowalska. – W Stalowej Woli zagram swoje największe przeboje, które dobrze sprawdzają się na koncertach plenerowych. Zapraszam wszystkich na mój występ w Stalowej Woli! – mówiła jeszcze przed koncertem artystka.


Kasia Kowalska podczas występu w Pucku Kasia Kowalska podczas występu w Pucku

Wieczór zakończył KORTEZ – artysta-fenomen polskiej sceny muzycznej. 30-letni muzyk, kompozytor, wokalista, gitarzysta i pianista wydał zalewie trzy płyty, ale każda z nich stała się co najmniej platynowa. "Bumerang", "Mój dom" oraz "Mini Dom" wydane w ciągu 4 lat osiągnęły kilkusettysięczną sprzedaż. Kortez uznany jest przez krytyków za jednego z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia. Na tegorocznym Festiwalu "Lato z Radiem" Kortez zagrał jedynie w Stalowej Woli.

Tradycyjnie już fantastycznym koncertom towarzyszyły spotkania z artystami oraz dziennikarzami Polskiego Radia w Strefie Muzycznej, atrakcje przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom w Strefie Familijnej oraz zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu w Strefie Relaksu. Jak w Zakopanem, gdzie w tym roku wystartował "Lato z Radiem Festiwal", przez cały dzień wszystkie anteny Polskiego Radia nadawały najbardziej popularne audycje ze studiów plenerowych z udziałem publiczności. Poza uwielbianą przez słuchaczy Jedynki audycją "Lato z Radiem", usłyszeliśmy m.in. specjalne wydania "Listy Przebojów Trójki", "Dwójki na miejscu", "PlenAiru" w Czwórce czy "Popołudnik" Polskiego Radia Dzieciom. W Zakopanem w ciągu dwóch festiwalowych dni z atrakcji przygotowanych przez Polskie Radio skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób, doceniając prorodzinny charakter imprezy. Fani tegorocznych gwiazd festiwalu mieli niepowtarzalną okazję, by zdobyć autograf swoich idoli oraz kupić specjalną płytę "Lato z Radiem Festiwal 2019", o której już się mówi, iż „jest to wakacyjny niezbędnik tego lata”, a na której znalazły się przeboje tegorocznej odsłony festiwalu.

Ministerstwo Zdrowia zaprosiło na bezpłatne badania cytologiczne na Błonia Nadsańskie w Stalowej Woli.

W ramach kampanii „Planuję długie życie” podczas akcji „Lata z Radiem Festiwal 2019” wszystkie kobiety w wieku 25-59 lat mogły wykonać bezpłatne badania cytologiczne. Badanie zostało przeprowadzone w CytoMammobusie Fundacji SOS Życie.

Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Stalowej Woli informują specjalnie dla uczestników koncertów „Lato z Radiem” 9 i 10 sierpnia uruchomiły dodatkowe linie komunikacji miejskiej zapewniające dojazd na stalowowolskie błonia. W piątek od godziny 17.00 i w sobotę od godziny 16.00 cała komunikacja miejska była bezpłatna.


plakat festiwalu plakat festiwalu

 

Finał "Lato z Radiem Festiwal" 2019 odbędzie się 30 i 31 sierpnia w Krakowie.

 

Dla tych, którzy nie mogli być osobiście w Stalowej Woli, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można bęło oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.


. .
Zobacz więcej na temat: Stalowa Wola
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak