X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magdalena Mikołajczuk laureatką nagrody dla "Przyjaciół tłumaczy"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 13:25
Wyróżnienie przyznano w ramach Międzynarodowego Dnia Tłumacza i z okazji 10-lecia Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. W plebiscycie wyróżniono zarówno instytucje, jak i indywidualnych twórców, krytyków i popularyzatorów kultury, którzy "pamiętają o autorach przekładów i przyczyniają się do ich widoczności".
Magda Mikołajczuk
Magda MikołajczukFoto: Rafał Siderski

Magdalena Mikołajczuk z Redakcji Kultury Programu Pierwszego Polskiego Radia została wyróżniona za ciągłą pamięć o tłumaczach między innymi w ramach jej autorskiej audycji "Moje książki", którą prowadzi w radiowej Jedynce. Ponadto jury doceniło, że tłumacze stale goszczą w dziennikarskich relacjach i programach, które prowadzi dziennikarka, a z tych audycji "bije uznanie dla pracy nad przekładem obcych literatur na język polski".

Czytaj więcej
Książka 1200.jpg
Antonia Lloyd-Jones: tłumacz musi być agentem danej książki

Magda Mikołajczuk jest absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka "Złotego Mikrofonu" oraz "PIK-owego Lauru", czyli nagrody Polskiej Izby Książki za promocję czytelnictwa.

Cotygodniowa audycja Magdy Mikołajczuk to spotkania z pisarzami, tłumaczami i krytykami, rozmowy o prozie i poezji, aktualności literackie i wizyty na festiwalach książki. Słuchacze radiowej Jedynki mogą usłyszeć dziennikarkę w każdą środę po godz. 21.00 oraz w licznych relacjach i audycjach plenerowych z wydarzeń kulturalnych w całej Polsce.

***

Ponadto statuetki otrzymali prowadzony przez Marcina Wilka Blog Wyliczanka, Vlog Stefa Czytacza, który tworzą Daniel i Natalia Muniowscy, Magazyn Dwutygodnik, Portal lubimyczytać.pl, Rabka Festival - Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej oraz Instytut Kultury Miejskiej.

Międzynarodowy Dzień Tłumacza obchodzony jest 30 września - w dniu wspomnienia świętego Hieronima, tłumacza Biblii, patrona tłumaczy.

IAR/mat.promocyjne/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michel Houellebecq. Prorok czy prowokator?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 14:50
Skandalista? Prorok przewidujący kluczowe zmiany społeczno-polityczne? A może wnikliwy obserwator największych smutków współczesnego świata? Michel Houellebecq, jeden z najważniejszych francuskich pisarzy, w swojej nowej powieści "Serotonina" przewidział protesty "żółtych kamizelek", zanim do nich doszło. Poprzednia jego książka "Uległość", o Francji rządzonej przez islamistów, ukazała się w dzień ataku na redakcję pisma "Charlie Hebdo", które opublikowało karykatury Mahometa.
rozwiń zwiń