X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyjątkowy koncert w hołdzie dla Kory

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 06:58
W sobotę (26 października) w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana odbył się koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. 
Piosenki Kory
Piosenki KoryFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tym razem młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy przypomnieli największe przeboje Kory – jednej z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiego rocka.

W trakcie koncertu wystąpili młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy: Szymon Butor, Natalia Cwajna, Nikola Krauze, Małgorzata Chruściel, Dominik Rybiałek 

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser koncertu) wybrali repertuar złożony z najpopularniejszych piosenek Kory (1951 – 2018) – polskiej piosenkarki rockowej i autorki tekstów. W latach 1976–2008 była wokalistką zespołu Maanam. Uważana za jedną z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiego rocka. Uznawana za ikonę polskiego rocka.

Janusz Kukuła opowiedział o wydarzeniu na antenie radiowej Jedynki. - To dla nas wielkie przeżycie. Ostatni tydzień przed Świętem Zmarłych też ma taki symboliczny wymiar. Obiecano nam, że na koncert przybędzie sam pan Kamil Sipowicz, co będzie dla nas dodatkowo wielką motywacją, aby wszystko dobrze wyszło - zaznaczył.Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohaterki wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers.

Muzyczne spotkanie poprowadził Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia.

Wydarzenia transmitowała radiowa Jedynka.


 

 

 


Zobacz więcej na temat: Teatr Polskiego Radia Kora
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Utwory Kory Jackowskiej będą rozbrzmiewały w radiowym studiu

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 14:50
W sobotę (26.10) kolejny koncert z cyklu Studio Piosenki Polskiego Radia. Będzie można usłyszeć piosenki Kory Jackowskiej w wykonaniu artystów młodego pokolenia. O wydarzeniu opowiedział na antenie radiowej Jedynki dyrektor Teatru Polskiego Radia - Janusz Kukuła. 
rozwiń zwiń