"Opowiedz mi swoją historię". Koncert piosenek Kasi Sobczyk

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 08:00
W Muzycznym Studiu im. Władysława Szpilmana podczas kolejnego wieczoru Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia młode wokalistki i śpiewające aktorki przypomniały największe przeboje Katarzyny Sobczyk. Zapraszamy do wykorzystania dołączonego nagrania. 
Audio
Koncert piosenek Katarzyny Sobczyk
Koncert piosenek Katarzyny SobczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W trakcie muzycznego spotkania poświęconego Kasi Sobczyk wystąpiły: Dominika Hoffman, Karolina Lizer, Natalia Orkisz, Sandra Rusin oraz Paulina Szlachcic. Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers.

***

Katarzyna Sobczyk (21.02.1945 - 28.07.2010) to polska piosenkarka muzyki rozrywkowej, popularna głównie w okresie bigbitu. Przez wielu jest uznawana za Królową Piosenki Polskiej. W latach 1964-1972 występowała z zespołem Czerwono-Czarni, następnie śpiewała z mężem Henrykiem Fabianem i zespołem Wiatraki.

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser) wybrali repertuar złożony z największych przebojów Katarzyny Sobczyk. Wylansowała m.in. Mały książę, Nie bądź taki szybki Bill, O mnie się nie martw, Biedroneczki są w kropeczki, Nie wiem, czy to warto, Trzynastego, Był taki ktoś, To nie grzech. W latach 60. odnosiła sukcesy na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1964 roku za piosenkę O mnie się nie martw zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii piosenki rozrywkowej i tanecznej; w 1965 - za Nie wiem czy warto - pierwszą nagrodę w kategorii piosenki rozrywkowej; w 1966 - za Nie bądź taki szybki Bill - Nagrodę Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji.

Koncert prowadził Paweł Sztompke.


Zdjęcie ilustracyjne

mat. promocyjne/kh

Zobacz więcej na temat: Kasia Sobczyk katarzyna sobczyk